Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Doktor, pacient, lekár
Foto: ilustračné, thinkstockphotos.com
3. februára 2021 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský kraj pripravuje Stratégiu rozvoja zdravotnej starostlivosti BSK

Bratislavský samosprávny kraj chce zatraktívniť podmienky pre zriaďovanie ambulancií lekárov priamo v obciach.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a jeho Inštitút regionálnej politiky začal od januára intenzívne pracovať na tvorbe Stratégie rozvoja zdravotnej starostlivosti v BSK na roky 2022 – 2026 s výhľadom do roku 2030. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Je to kľúčový dokument, ktorého cieľom je formulovať smery vývoja a pohľad na budúci rozvoj zdravotnej starostlivosti v BSK, ktorá je jednou z najväčších výziev kraja,“ uviedla hovorkyňa.

Počas spracovania novej stratégie bude BSK intenzívne spolupracovať so všetkými zainteresovanými v oblasti, podrobne rozoberie problémy, výzvy zdravotníctva v území a navrhne riešenia v oblasti infraštruktúry, ľudského kapitálu či systému vzdelávania.

Bratislavský kraj patrí medzi najrozvinutejšie regióny Európskej únie. Ekonomický rozvoj prináša rastúcu životnú úroveň, no zároveň vyššie nároky verejnosti na kvalitu a dostupnosť‘ služieb. Zdravotníctvo predstavuje jednu z najvýznamnejších oblastí verejných služieb, ktoré ovplyvňujú kvalitu života obyvateľov územia. Nedostatok lekárov, ich vysoký vek či alarmujúca nedostupnosť zdravotnej starostlivosti sú hlavnými dôvodmi prípravy stratégie. BSK bude preto aj naďalej vyvíjať snahy o zatraktívnenie podmienok pre zriaďovanie ambulancií lekárov priamo v obciach,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Bratislavský región čelí výzvam súvisiacim s demografickým vývojom a zároveň s fenoménom pozitívneho salda prisťahovania. Výrazný nárast počtu ľudí v seniorskom veku a predlžovanie priemernej dĺžky života na jednej strane, ale tiež príchod nových obyvateľov, znamenajúci zvýšenie počtu detí na strane druhej, má vplyv na rastúce požiadavky na zdravotnú starostlivosť,“ uzavrela samospráva.

Stratégia rozvoja zdravotnej starostlivosti v BSK na roky 2022 – 2026 je jednou z hlavných aktivít projektu Smart región BSK, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu v rámci programu Efektívna verejná správa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X