Bratislavský kraj rokoval s ministerstvom dopravy o vlakoch, cestujúci pocítia pozitívne zmeny

vlak
Foto: ZSSK

Po novom budú regionálne expresy rýchlejšie a zachová sa linka S65 zo Senca do Nového Mesta.

Železničná doprava v Bratislavskom kraji mala úskalia, no má prísť k zlepšeniu. Bratislavský kraj rokoval s ministerstvom dopravy ohľadom zlepšenia vlakovej dopravy.

Obyvatelia požadovali, aby sa zachovali spoje v novom železničnom grafikone či riešenie situácie s meškajúcimi vlakmi. „Ak chceme, aby čo najviac ľudí využívalo verejnú dopravu, aj železničná doprava musí byť spoľahlivá a komfortná,“ tvrdí samospráva.

Rýchlejšie expresy

Výsledkom stretnutia je zachovanie linky S65 zo Senca na stanicu v Novom Meste cez Bratislava-predmestie v rannej a poobednej dopravnej špičke počas pracovných dní.

Územie Bratislavského kraja (Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Veľký Biel, Senec, Reca) bude obsluhované vlakmi v 30-minútových intervaloch, ktoré budú smerované na bratislavskú Hlavnú stanicu cez zastávku Vinohrady.

Vlaky budú štartovať v Galante, vďala čomu v nich nebude toľko cestujúcich. Regionálne expresy budú rýchlejšie. „Vlak idúci z Nových Zámkov nebude zastavovať v obciach pri Bratislave. Cestujúcim zo vzdialenejších lokalít to ušetrí čas,“ vysvetlil kraj.

Nedostatok rušňovodičov

Starý grafikon nezohľadňoval výluky, čo malo za následok meškanie vlakov. V novom grafikone však už bude táto chyba odstránená a zahrnú tam všetky plánované výluky a obmedzenia.

V minulosti bolo množstvo vlakov odrieknutých pre nedostatok rušňonovodičov. „Ministerstvo dopravy zlepšilo platové podmienky rušňovodičov, zvýšilo náborový príspevok a otvára nové školiace pracovisko,“ uzavrel kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk