Bratislavský kraj sa aj v budúcom roku zameria finančne na školstvo a sociálnu oblasť

peniaze-euro-financie-hospodarenie-bratislavsky-kraj-gettyimages
Ilustračná foto: gettyimages

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje aj v roku 2019 pridať na platoch učiteľom či na odmenách v sociálnej oblasti, pokiaľ bude mať na to peniaze.

V rozhovore to povedal predseda BSK Juraj Droba s tým, že je to niečo, čo by rád systematizoval. „A aj keby sme mali odobrať niekde inde, tak školstvo a sociálnu oblasť považujem za tak dôležité, že tie peniaze jednoducho nájsť musíme,“ uviedol ďalej Droba.

Podľa neho jedným z krokov, ktoré chce zaviesť, bude v budúcom roku aj takzvaná zásada viac peňazí do škôl. „To znamená, že školy necháme, aby si hospodárili flexibilnejšie a lepšie. Taktiež budeme motivovať riaditeľov škôl, aby odmeny rozdeľovali medzi pedagógov aj nepedagógov podľa výsledkov a práce, nie každému rovnako, ale aby vyzdvihli dobré výkony a neohodnotili tie slabšie výkony,“ vysvetlil predseda kraja. Zároveň dodal, že aj v roku 2019 sa bude pokračovať v rekonštrukciách a opravách jednotlivých krajských škôl.

Ešte v septembri kraj na tlačovej konferencii oznámil, že prispeje sumou sto eur mesačne k platu novým učiteľom aj ich mentorom v rámci adaptačného vzdelávania na krajských školách. Podľa poradcu pre oblasť školstva BSK Branislava Gröhlinga chce kraj aj takto motivovať a prilákať nových učiteľov do krajských škôl.

Finančné prilepšenie sa týkalo aj zamestnancov Domovov sociálnych služieb (DSS) v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, ktorí po novom dostanú odmenu 600 eur dvakrát ročne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk