Bratislavský kraj spustil hlasovanie o rozdelení dotácií z participatívneho rozpočtu. Zapojiť sa môžete aj vy

Projekty obyvatelia hlasovanie bsk rozhodni.jpg

Hlasovanie o jednotlivých projektoch bude prebiehať od pondelka 10. júna do pondelka 24. júna.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil hlasovanie, v ktorom verejnosť rozhodne o prerozdelení 255 880 eur z jeho participatívneho rozpočtu. O dotáciu sa uchádza celkovo 106 projektov. Ako ďalej informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, podporiť jednotlivé projekty môže verejnosť do pondelka 24. júna formou elektronického hlasovania na webovej stránke.

Hlasujúci si zvolí konkrétny okres a v rámci neho projekt z ponúknutého zoznamu. Po zadaní emailovej adresy je potrebné kliknúť na tlačidlo ‚Chcem hlasovať za tento projekt‘ a svoj hlas následne potvrdiť kliknutím na linku v potvrdzujúcej emailovej správe. Každý môže hlasovať iba raz, teda jeden hlasujúci sa rovná hlas za jeden projekt. Podporené budú projekty s najvyšším počtom získaných hlasov,“ ozrejmil spôsob hlasovania predseda BSK Juraj Droba.

Hlasovať môžete za niektorý zo 106 projektov

Financie z rozpočtu rozčlenili podľa počtu obyvateľov jednotlivých okresov Bratislavského kraja. V Bratislave I sa o 15 966 eur uchádza 10 projektov. V Bratislave II súperí o 45 181 eur 15 projektov. Pre Bratislavu III vyčlenili 26 122 eur a verejnosť si môže vybrať medzi 9 projektmi. Pre Bratislavu IV, kde bojuje o hlasy 15 projektov, alokovali 38 054 eur. V Bratislave V sa o 43 562 eur uchádza 11 projektov. Pre Senec je vyčlenených 25 020 eur a verejnosť môže podporiť až 20 projektov, čo je najviac v rámci Bratislavského kraja. V pezinskom okrese postúpilo do hlasovania 14 projektov, na ktoré vyhradili 28 700 eur. V Malackách sa o sumu 33 275 eur uchádza 12 projektov.

Maximálne výška poskytnutej dotácie je 3 500 eur na projekt. Spolufinancovanie zo strany žiadateľa nie je povinné. Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov, budú zverejnené na webovej stránke. V 2. ročníku výzvy na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácií z participatívneho rozpočtu BSK na rok 2019 registrovali celkovo 123 projektov. Po splnení náležitostí formálnej kontroly postúpilo do hlasovania 106 projektov, ktoré dokopy žiadali 335 788 eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk