Bratislavský kraj vyhlásil verejnú súťaž na tretiu etapu rekonštrukcie kaštieľa v Čunove

Ekocentrum cunovo tretia etapa.jpg

Tretia etapa pozostáva z celkovej obnovy renesančnej sýpky z polovice 16. storočia.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vyhlásil verejnú súťaž na tretiu etapu rekonštrukcie kaštieľa v bratislavskom Čunove. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

Predmetom zákazky sú stavebné úpravy Národnej kultúrnej pamiatky (NKP) Kaštieľ a Sýpka Čunovo a ich adaptácia na ekocentrum – 3.etapa,“ uvádza sa v oznámení ÚVO. Tretia etapa pozostáva z celkovej obnovy renesančnej sýpky z polovice 16. storočia. Predpokladaná hodnota zákazky je 800 138 eur bez DPH a lehota na predkladanie ponúk je do 19. augusta.

Samosprávny kraj začal s komplexnou rekonštrukciou NKP koncom mája tohto roku. Rekonštrukcia bude pozostávať z viacerých fáz – rekonštrukcie čunovského kaštieľa, obnovy priľahlej záhrady a rekonštrukcie sýpky.

Pri rekonštrukcii budú využívať technológiu obnoviteľných zdrojov energie (vykurovanie kaštieľa tepelným čerpadlom), a tiež adaptačné opatrenia na zmierňovanie negatívnych dôsledkov zmeny klímy. Financovaná bude prevažne cez Program spolupráce Interreg V-A Slovensko – Rakúsko. Prvých návštevníkov by ekocentrum mohlo privítať koncom roka 2022.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk