Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Wifi zona ba kraj gi.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages

Bratislavský kraj vyzýva mestá a obce, aby sa ešte na poslednú chvíľu zapojili do iniciatívy WiFi4EU

Zapojiť sa do iniciatívy WiFi4EU vyzval mestá a obce Bratislavského samosprávneho kraja predseda BSK Juraj Droba.

Podávanie žiadostí o poukážku bude možné do 5. apríla na webovej stránke projektu. O úspešnosti rozhoduje rýchlosť uchádzačov. Cieľom projektu je bezplatný prístup na internet na verejných priestranstvách pomocou WiFi hotspotov. Poukážkou mesto alebo obec získa 15-tisíc eur a musí zaručiť, že sieť bude fungovať do 18 mesiacov od získania grantu.

Financovanie pripojenia a údržbu zariadení má potom na starosti samotná obec. Minimálne tri roky má byť pripojenie bezplatné. Prvá výzva sa uskutočnila v novembri minulého roku. Mestá a obce, ktoré získali poukážku v prvej výzve, sa už zapojiť nemôžu. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Informoval som písomne všetkých starostov a primátorov Bratislavského kraja, že je tu opäť takáto možnosť. Verím, že túto výzvu opäť využijú. V minulom roku získalo na Slovensku poukaz 93 obcí a 12 úspešných žiadateľov bolo práve z Bratislavského kraja,“ povedal Droba. Grant získali aj niektoré bratislavské mestské časti, konkrétne Jarovce, Nové Mesto a Petržalka.

Iniciatíva WiFi4EU je pod záštitou Európskej komisie a je prístupná všetkým členským štátom Európskej únie, Nórsku a Islandu. Mestá a obce sa môžu prihlásiť online registráciou na webovej stránke projektu. Po registrácii musia odoslať žiadosť o grant. Každý členský štát EÚ má garantovaných minimálne 15 poukazov. Do minulej výzvy sa z Európy zapojilo viac ako 13-tisíc obcí, udelených bolo 2 800 poukážok. Celková hodnota projektu je 120 miliónov eur.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X