Bratislavský kraj vyzýva mestá a obce, aby sa ešte na poslednú chvíľu zapojili do iniciatívy WiFi4EU

Wifi zona ba kraj gi.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages

Zapojiť sa do iniciatívy WiFi4EU vyzval mestá a obce Bratislavského samosprávneho kraja predseda BSK Juraj Droba.

Podávanie žiadostí o poukážku bude možné do 5. apríla na webovej stránke projektu. O úspešnosti rozhoduje rýchlosť uchádzačov. Cieľom projektu je bezplatný prístup na internet na verejných priestranstvách pomocou WiFi hotspotov. Poukážkou mesto alebo obec získa 15-tisíc eur a musí zaručiť, že sieť bude fungovať do 18 mesiacov od získania grantu.

Financovanie pripojenia a údržbu zariadení má potom na starosti samotná obec. Minimálne tri roky má byť pripojenie bezplatné. Prvá výzva sa uskutočnila v novembri minulého roku. Mestá a obce, ktoré získali poukážku v prvej výzve, sa už zapojiť nemôžu. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Informoval som písomne všetkých starostov a primátorov Bratislavského kraja, že je tu opäť takáto možnosť. Verím, že túto výzvu opäť využijú. V minulom roku získalo na Slovensku poukaz 93 obcí a 12 úspešných žiadateľov bolo práve z Bratislavského kraja,“ povedal Droba. Grant získali aj niektoré bratislavské mestské časti, konkrétne Jarovce, Nové Mesto a Petržalka.

Iniciatíva WiFi4EU je pod záštitou Európskej komisie a je prístupná všetkým členským štátom Európskej únie, Nórsku a Islandu. Mestá a obce sa môžu prihlásiť online registráciou na webovej stránke projektu. Po registrácii musia odoslať žiadosť o grant. Každý členský štát EÚ má garantovaných minimálne 15 poukazov. Do minulej výzvy sa z Európy zapojilo viac ako 13-tisíc obcí, udelených bolo 2 800 poukážok. Celková hodnota projektu je 120 miliónov eur.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk