Bratislavský kraj začal s distribúciou rúšok pre lekárov v kraji

Predseda BSK Juraj Droba s ochranným rúškom
Foto: SITA/BSK

BSK objednal posledný februárový týždeň bavlnené rúška na viacnásobné použitie, teda prateľné a žehliteľné.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) od štvrtka začal s distribúciou rúšok pre lekárov v kraji. Bratislava vyčlenila na nákup rúšok a hygienických potrieb 750-tisíc eur.

BSK má v pláne distribuovať prvých 500 rúšok a najskôr ich dostanú lekári z okresu Malacky. BSK objednal posledný februárový týždeň bavlnené rúška na viacnásobné použitie, teda prateľné a žehliteľné. Spoločnosť dodala rúška na úrad BSK 5. marca 2020.

Ako prví dostanú rúška lekári z okresu Malacky a v najbližších dňoch budú nasledovať ďalšie okresy Bratislavského kraja. „Lekári a zdravotné sestry sú pre nás mimoriadne dôležití. To je personál, ktorý ako prvý prichádza do kontaktu s potenciálne nakazenými pacientmi. Práve u nich musíme riziko nákazy znížiť na úplné minimum. Pretože, ak prídeme o zdravotnícky personál, hrozí kolaps celého systému a nebude mať kto ošetrovať chorých obyvateľov. Následky by boli veľmi vážne,“ povedal bratislavský župan Juraj Droba. Zároveň dodal, že od dnešného dňa nosia rúška všetci zamestnanci BSK, ktoré pre nich zabezpečil krajský úrad.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk