Bratislavský kraj zrušil súťaže k integrovanej doprave, na služby nemá peniaze

integrovaná doprava, autobus
ilustračné: SITA

Bratislavský samosprávny kraj pre mimoriadne ukončenie zmluvy s ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka o poskytnutí nenávratného finančného príspevku nemá zabezpečené peniaze na webový portál a informačnú kampaň o zavádzaní integrovaného dopravného systému.

Bratislavský samosprávny kraj zrušil verejné obstarávanie na webový portál na propagáciu zavádzania integrovaného dopravného systému vo svojej pôsobnosti. Rovnako rozhodol aj o plánovanej informačnej kampani pre verejnosť o integrovanej doprave. Zdôvodnil to tým, že nemá zabezpečené financovanie týchto zákaziek.

Ako kraj oznámil, s ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka podpísal dohodu o mimoriadnom ukončení zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu. Peniaze chcel získať najmä zo zdrojov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Bratislavský kraj 2007 – 2013, z vlastných prostriedkov plánoval dať 5 % celkových výdavkov.

Bratislavský kraj vyhlásil výzvy na predkladanie ponúk na spomínané služby súvisiace s integrovanou dopravou ešte v januári a máji minulého roka. Išlo o malé podlimitné zákazky. Predpokladaná cena vyhľadávača dopravných spojení bola 34,1-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (40,9-tisíc eur vrátane dane). Portál mal byť vytvorený za šesť mesiacov. Informačná kampaň mala podľa odhadov stáť predbežne takmer 40-tisíc eur bez dane (48-tisíc eur s daňou) a trvať osem mesiacov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk