Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
integrovaná doprava, autobus
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: SITA
13. septembra 2015 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Bratislavský kraj zrušil súťaže k integrovanej doprave, na služby nemá peniaze

Bratislavský samosprávny kraj pre mimoriadne ukončenie zmluvy s ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka o poskytnutí nenávratného finančného príspevku nemá zabezpečené peniaze na webový portál a informačnú kampaň o zavádzaní integrovaného dopravného systému.

Bratislavský samosprávny kraj zrušil verejné obstarávanie na webový portál na propagáciu zavádzania integrovaného dopravného systému vo svojej pôsobnosti. Rovnako rozhodol aj o plánovanej informačnej kampani pre verejnosť o integrovanej doprave. Zdôvodnil to tým, že nemá zabezpečené financovanie týchto zákaziek.

Ako kraj oznámil, s ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka podpísal dohodu o mimoriadnom ukončení zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku na realizáciu projektu. Peniaze chcel získať najmä zo zdrojov Európskej únie a zo štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Bratislavský kraj 2007 – 2013, z vlastných prostriedkov plánoval dať 5 % celkových výdavkov.

Bratislavský kraj vyhlásil výzvy na predkladanie ponúk na spomínané služby súvisiace s integrovanou dopravou ešte v januári a máji minulého roka. Išlo o malé podlimitné zákazky. Predpokladaná cena vyhľadávača dopravných spojení bola 34,1-tisíc eur bez dane z pridanej hodnoty (40,9-tisíc eur vrátane dane). Portál mal byť vytvorený za šesť mesiacov. Informačná kampaň mala podľa odhadov stáť predbežne takmer 40-tisíc eur bez dane (48-tisíc eur s daňou) a trvať osem mesiacov.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X