Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
bazén, škola
ilustračné: BSK
26. februára 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Bratislavský kraj zrušil tender na obnovu majetku, sú za tým zmeny podmienok verejného obstarávania

Bratislavský samosprávny kraj zrušil verejnú súťaž na stavebné činnosti súvisiace so zhodnocovaním, rekonštrukciou a udržiavaním vlastného majetku. Zdôvodnil to zmenou podmienok verejného obstarávania.

Kraj vyhlásil tender vlani v júni, predpokladaná hodnota stavebných prác plánovaných na tri roky bola 42 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty (50,4 milióna eur vrátane dane). Zákazka sa mala týkať 82 inštitúcií vo vlastníctve kraja v oblasti školstva, kultúry, sociálnej a zdravotnej starostlivosti.

Na financovanie rekonštrukcie a udržiavania majetku chcel kraj okrem vlastných prostriedkov využiť aj peniaze Európskej únie v bývalom a novom programovom období, napríklad z Operačného programu Bratislavský kraj 2007 – 2014 a Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program 2014 – 2020. Ďalšie zdroje mali predstavovať nórske fondy, prípadne programy cezhraničnej spolupráce Slovenska s Rakúskom a Maďarskom. Úrad pre verejné obstarávanie začal vlani v novembri námietkové konanie proti podmienkam súťaže pred otváraním časti ponúk označených ako kritériá.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X