Bratislavský lesopark majú pod palcom aj hipológovia mestskej polície

Hipologovia msp bratislava lesopark.jpg

Bratislavský lesopark aj napriek poriadnej nádielke snehu v tomto ročnom období nespí. Snehová pokrývka ľudí neodrádza, ale práve naopak. Na toto miesto denne prichádza množstvo ľudí či už za oddychom alebo športom.

Hipológov mestskej polície neodrádza ani sneh, na ktorý bola Bratislava doteraz skúpa. Do služby musia vyraziť kedykoľvek, či je lesopark zasnežený, zablatený alebo v ňom vládne neznesiteľná horúčava. Sú tu pre to, aby sa aj v tejto časti Bratislavy postarali o verejný poriadok, aby si zo zelených pľúc nášho mesta nikto nerobil smetisko, prípadne pretekársku dráhu.

S hipológmi ste sa mohli stretnúť aj v 9. januárový deň na Partizánskej lúke. Spoločnosť im v niektorých prípadoch robili malé deti, pre ktoré bolo skutočným zážitkom pohladiť si policajného koňa. Jazdcov však čakala kontrola niektorých bufetov, ktoré sú v tomto zimnom období zatvorené. Dupot konských kopýt sprevádzal ich chôdzu aj na parkoviská, kde sa policajti zamerali na kontrolu a bezpečnosť zaparkovaných vozidiel. Tieto si tu ich majitelia zaparkovali a po vlastných sa vybrali do prírody. Zaparkované vozidlá totiž v nejednom prípade lákajú aj tých, ktorí do prírody relaxovať nechodia.

Dnes to bolo všetko v poriadku, žiadne porušenia hipológovia nezistili, kiež by tomu tak bolo počas celého roka.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk