Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Magistrat bratislava kandidat kontrolor vyberove konanie praca mapy.jpg
Foto: ilustračné, www.google.com
13. júla 2019 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský magistrát vyhlásil nové výberové konanie na šéfa MIB aj členov predstavenstiev mestských podnikov

Transparency International Slovensko kritizovala, že kandidáti nedostali dopredu čerstvé údaje o stave firiem, čím sa vytvárala nerovnosť v súťaži.

Bratislavský magistrát vyhlásil výberové konanie na šéfa Metropolitného inštitútu Bratislava (MIB). Hlavné mesto taktiež hľadá po dvoch členov do predstavenstiev mestských podnikov Odvoz a likvidácia odpadu (OLO), Dopravný podnik Bratislava (DPB) a Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS), ktorí majú riešiť technické otázky a financie. Informoval o tom hovorca bratislavského magistrátu Peter Bubla.

Proces výberu riaditeľa MIB aj členov predstavenstiev má byť rovnaký ako v prípade predsedov predstavenstiev, ktorých poslanci bratislavského zastupiteľstva schválili na poslednom júnovom zastupiteľstve. „Opäť sa bude riadiť jasnými pravidlami, pôjde o viackolový výber aj s verejným vypočutím kandidátov. Zároveň sme však zareagovali aj na pripomienky Transparency International Slovensko. Napríklad kandidáti dostanú pred vypracovaním štúdie o podniku relevantné aktuálne údaje o stave firmy, čo by ich malo postaviť na rovnakú štartovaciu čiaru,“ uvádza Bubla. Transparency International Slovensko kritizovala, že kandidáti nedostali dopredu čerstvé údaje o stave firiem, čím sa vytvárala nerovnosť v súťaži medzi uchádzačmi zvnútra firiem a ostatnými.

Štartovacia fáza rozvoja MIB je zabezpečená

Výberové konanie pozostáva zo zozbierania podkladov od uchádzačov, vyplnenie profesijného dotazníka, osobného pohovoru a overenia referencií uchádzača. Komisia následne vytvorí užší výber uchádzačov, ktorí dostanú za úlohu vypracovať rozvojový plán spoločnosti v súlade s očakávaniami mesta. Následne kandidáti absolvujú verejné i neverejné vypočutie, počas ktorých môžu okrem iných aj prezentovať svoj plán.

Metropolitný inštitút Bratislava vznikol 1. apríla 2019 a hlavné oblasti, ktorým sa MIB venuje, sú verejný priestor, územné plánovanie, doprava, architektonické súťaže, dátová politika, participácia a komunikácia a životné prostredie.

Rozvoj MIB je rozdelený do troch fáz. Zuzana Stanová, ktorá je poverená dočasným vedením inštitútu, zabezpečila prvú štartovaciu fázu. Od apríla do júna uskutočnili výberové konania a rozbehli prvotné aktivity, ako napríklad tvorba manuálu verejných priestorov, projekty Živé námestie na Námestí SNP a Kamennom námestí alebo príprava konceptu kúpeľov Grössling. V druhej fáze od júna do decembra 2019 sú hlavnými úlohami inštitútu územné plánovanie, doprava a životné prostredie. V tretej, poslednej fáze od januára do marca 2020, sa vybudujú analyticko – dátové útvary. Inštitút funguje zatiaľ v Primaciálnom paláci v priestoroch Archa.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X