Bratislavský magistrát vyhlasuje súťaž na právne služby pre mesto, ich predpokladaná hodnota je 60-tisíc eur

Pravnik pravna poradna pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Hlavné mesto pristúpilo k tomuto kroku po skúsenostiach z mestských podnikov.

Bratislavský magistrát vyhlasuje súťaž na právne služby pre mesto. Hlavné mesto odoslalo výzvu na predkladanie ponúk 15 advokátskym kanceláriám, ktoré vybrali na základe verejných rebríčkov kvality. Predpokladaná hodnota zákazky je 60-tisíc eur bez DPH.

Vedenie mesta muselo po svojom nástupe riešiť množstvo nášľapných mín. Aby sme chránili záujmy mesta, museli sme situáciu urgentne riešiť aj so silnou právnou podporou. Aj na základe týchto skúseností sa púšťame do súťaže bežných právnych služieb,“ uviedol hovorca mesta Peter Bubla.

Hlavné mesto pristúpilo k tomuto kroku po skúsenostiach z mestských podnikov. „Rôzne zmluvy, ktoré sme ponachádzali, oprávnené pochybnosti o efektívnosti používania peňazí mesta, hroziace obrovské straty pre mesto, to všetko si vyžadovalo okamžité riešenie. Stav nielen v podnikoch, ale rovnako na meste si vyžadoval aj rýchle právne riešenia,“ dodal Bubla.

Rýchlosť a kvalita poskytovania služieb

Zákon umožňuje magistrátu vybrať firmu iba na základe ceny. Vedenie mesta sa však rozhodlo urobiť výber poskytovateľa právnych služieb na základe kvality. Mesto chce hodnotiť firmy s najväčším počtom skúseností z rôznych oblastí, pričom najkvalitnejšia firma si môže z tohto hodnotenia odniesť až 30 bodov zo 100 možných. Zamerajú sa predovšetkým na občianske a obchodné právo, správne právo, právo verejného obstarávania, právo fondov EÚ a na právne služby týkajúce sa zmluvných podmienok FIDIC.

Pozitívne chcú hodnotiť aj advokátske kancelárie s vyšším počtom advokátov a koncipientov, keďže podľa magistrátu to môže byť indikátor väčšej rýchlosti a kvality poskytovania služieb. „Maximálny počet za dané kritérium však dostane advokátska kancelária už s piatimi advokátmi a piatimi koncipientami, čo zasa nezvýhodní veľké advokátske kancelárie na úkor stredných a menších, avšak rovnako alebo aj viac kvalitných,“ dodal Bubla.

Oslovené advokátske kancelárie majú 20 dní na predloženie ponúk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk