Bratislavský magistrát vyhlasuje výberové konania na riaditeľov mestských podnikov

bratislava-mesto-inovacie-gettyimages.jpg
Zdroj: GettyImages

Magistrát použije nové zásady pri výbere riaditeľov a predsedov predstavenstiev.

Bratislavský magistrát vyhlasuje výberové konania na pozície predsedov predstavenstiev a riaditeľov mestských podnikov a príspevkových organizácií. V prvej fáze plánuje magistrát vybrať predsedov pre Bratislavskú vodárenskú spoločnosť (BVS), Odvoz a likvidáciu odpadu (OLO), Dopravný podnik Bratislava (DPB), ako aj riaditeľov organizácií Mestské lesy v Bratislave a Generálny investor Bratislavy (GIB). Informoval o tom na tlačovej besede primátor Bratislavy Matúš Vallo.

V prvom kole mesto obsadí predsedov predstavenstiev BVS, OLO a DPB. V ďalšom kole vyberú jednotlivých členov predstavenstiev, riaditeľov jednotlivých úsekov BVS, OLO a DPB. Výber do ostatných mestských podnikov a organizácií naplánuje mesto v ďalších výberových kolách podľa potreby.

Magistrát chce použiť nové zásady výberových konaní, ktoré majú zvýšiť transparentnosť celého výberového procesu. „Je to pre nás veľmi dôležitá téma. Chcem poďakovať skupine odborníkov, ktorí pripravovali manuál výberových konaní. V transparentných výberových konaniach vyberieme nové manažmenty, ktoré budú tvoriť odborníci. Mestské podniky a príspevkové organizácie majú fungovať tak, aby plnili verejný záujem a efektívne vynakladali prostriedky mesta,“ uviedol Matúš Vallo.

Výberové konanie podľa nových pravidiel pozostáva napríklad z overenia referencií uchádzača, profesného dotazníka, zverejnenia životopisu pred vypočutím výberovou komisiou a samotného verejného i neverejného vypočutia uchádzača. Uchádzačov posúdi päťčlenná odborná komisia, v ktorej sú odborníci z oblasti ľudských zdrojov alebo manažmentu. Mená členov komisií zverejní magistrát niekoľko týždňov pred verejným vypočutím uchádzačov.

Dátumy výberových konaní a všetky informácie nájdu záujemcovia na internetových stránkach mesta a jednotlivých podnikov a organizácií.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk