Bratislavský maratón ovládol Ukrajinec Ivaňuta, podaril sa mu vylepšiť osobný rekord

Taras Ivaniuta, maratón

Ženskou víťazkou sa stala Julija Tarasovová z Ukrajiny a predbehla Slovenku Nikolu Čorbovú.

ČSOB Bratislava Marathon bol v uliciach hlavného mesta v nedeľu 3. apríla napínavý až do poslednej chvíle. Prekvapením je, že víťazné priečky neobsadili ani jeden Slovák alebo Slovenka, ale Ukrajinci.

Víťazom 17. ročníka maratónu v kategórii mužov sa stal Taras Ivaňuta. Do cieľa dobehol s časom 2.27.03 hod. Ako druhý prekročil cieľ Gabriel Švajda a tretí skončil Michal Šulja.

Zo žien bola najlepšia Julija Tarasovová s časom 2.54.53 hod. Najrýchlejšou Slovenkou sa stala Nikola Čorbová, ktorá získala striebornú pozíciu s rozdielom štyroch sekúnd od Ivany Liškovej.

Ivaňuta si vylepšil o 2.22 min. osobný rekord, ktorý dosiahol minulý rok v Košiciach. Ako uviedol, v Bratislave žije 4 roky a pracuje v automobilke. Behu sa začal venovať len po príchode na Slovensko a toto je jeho druhé víťazstvo. Hoci sa mu podarilo zlepšiť osobný rekord, chcel bežať podľa vlastných slov ešte rýchlejšie.

Čorbová si taktiež vylepšila osobný rekord spred 6 rokov o vyše minútu. Priznala, že tohtoročný maratón bol náročný a Ukrajinka podľa nej vyhrala zaslúžene.