Bratislavský maratón spustil registráciu, prihlásených je prvých 500 bežcov

ATLETIKA: ČSOB Bratislava Marathon
V흻az v kategórii Maratón - mužži Jiří Čípa (uprostred) v cieli 13. ročníka ČSOB Bratislava Marathon. Foto: SITA

Štart nedeľňajšieho bežeckého programu ČSOB Bratislava 2019 už o 9.00 h.

Prípravy na v poradí už 14. ročník ČSOB Bratislava Marathon sú už v plnom prúde. Oficiálne sa začali spustením registrácie. Dvanásť dní po spustení registrácie je prihlásených prvých 500 bežcov.

„Registráciu k 14. ročníku sme symbolicky otvorili 14. októbra 2018. Síce je ešte stále skoro 6 mesiacov do štartu, ale už teraz sa tešíme na tento ročník, pretože v príprave sme nezaháľali a pre bežcov sme pripravili viacero noviniek a benefitov. Veríme, že našich účastníkov potešíme a že sa nám novinky osvedčia,“ poznamenal v tlačovej správe organizátorov riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

ČSOB Bratislava Marathon 2019 sa uskutoční prvý aprílový víkend (6. – 7. apríla 2019). Hneď prvou z väčších noviniek je posun štartu nedeľnej časti podujatia. Štart všetkých nedeľňajších disciplín (maratón, polmaratón, štafety) je posunutý o hodinu skôr na 09.00 h. Organizátori vychádzajú v ústrety požiadavkám obyvateľov mesta a polície, aby dopravné obmedzenia spojené s podujatím boli v časovom rozpätí, keď ešte v meste nie je zvýšená premávka. Takisto sa snažia vyjsť v ústrety bežcom, aby ich zvyšujúca sa teplota počas dňa oberala o čo najmenej síl.

Viacero noviniek a vylepšení súvisí s účastníkmi kráľovskej disciplíny podujatia – maratónu. Po úspešnej premiére v roku 2018 budú môcť maratónci pred prebehnutím do 2. kola využiť opäť možnosť (najmä zo zdravotných dôvodov) dobehnúť do cieľa v 1. kole a byť klasifikovaní v rámci disciplíny polmaratón.

Maratónski „nováčikovia“, pre ktorých bude ČSOB Bratislava Marathon 2019 premiérovým maratónskym podujatím, môžu požiadať organizátora o druhé štartové číslo, ktoré budú mať umiestnené na chrbte a bude potvrdzovať ich premiéru na kráľovskej bežeckej trati.

Napriek tomu, že podujatie si svoju históriu ešte len buduje, všetkých 13 uskutočnených ročníkov absolvovalo viacero maratóncov. Práve týchto pravidelných verných účastníkov sa v Bratislave rozhodli organizátori špeciálne odmeniť.

„Vážime si priazeň našich účastníkov a ich pravidelná participácia je pre nás najlepším hnacím motorom. Verní maratónci s dokončeným maratónom na všetkých doterajších ročníkoch 2006 – 2018 majú od nás bezplatné štartovné. Maratónci, ktorí dokončili minimálne desať ročníkov podujatia môžu využiť zvýhodnené štartovné 25 eur, ktoré platí jednotne pri splnení podmienok do 15. februára 2019,“ uviedol Peter Pukalovič, výkonný riaditeľ podujatia s mottom pre rok 2019: „Nájdi v sebe víťaza“.

Po úspešnej premiére v roku 2018 sa v sobotu popoludní opäť uskutoční Senior Run & Walk alebo Beh dobrých ročníkov. Novinkou je, že organizačne sa stane súčasťou minimaratónu so štartom o 14:00 h. Ambasádorom Behu dobrých ročníkov bude aj v roku 2019 Ján Hazucha, aktuálne víťaz vekovej kategórie v rámci maratónu World Marathon Majors v Chicagu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk