Na bratislavský mestský maratón je prihlásených viac ako 4 500 ľudí, najväčší záujem je o polmaratón

ČSOB Bratislava Marathon, beh
SITA

Už o necelé dva mesiace sa v metropole Slovenska uskutoční ČSOB Bratislava Marathon 2016 (1. – 3. apríla). Počet prihlásených bežcov rastie zo dňa na deň. Podľa informácií v tlačovej správe organizátorov sa zaregistrovalo už viac ako 4 500 ľudí. V zozname prihlásených na podujatie sú aj bežci z rôznych krajín sveta – Briti, Američania, Nemci, Dáni, Švédi, Rusi, Španieli či Fíni.

„Podiel zahraničných bežcov zatiaľ predstavuje 23 percent z celkového počtu prihlásených,“ uviedol riaditeľ 11. ročníka bratislavského mestského maratónu Jozef Pukalovič. „Tradičnými účastníkmi sú bežci z Maďarska, Česka, Rakúska a Poľska,“ dodal

V počte prihlásených účastníkov na jednotlivé behy dominuje tradične polmaratón, kde je zatiaľ zaregistrovaných 1 450 bežcov, počet maratóncov sa približne dva mesiace pred podujatím pohybuje na čísle 750, čo dáva opäť reálny predpoklad na prekonanie hranice 1 000 maratóncov na štarte.

S bratislavským maratónskym víkendom sú späté tri blížiace sa aktivity – Beh cez Bratislavu (19. marca), Týždeň športu a zdravia (29. marca – 2. apríla) a Školská atletika v hale Elán, ktorá v piatok 1. apríla otvorí aj športový program 11. ročníka ČSOB Bratislava Marathon.

Už dnes však blížiaci sa ČSOB Bratislava Marathon pripomína výstava fotografií z prvých desiatich ročníkov podujatia, ktorú si môže každý pozrieť v priestoroch obchodného centra Eurovea. Novinkou pre celú bežeckú komunitu bude prvé slávnostné vyhlasovanie výsledkov bežeckých podujatí Running Gala v piatok 4. marca v priestoroch Refinery Gallery v Bratislave.

Novinkou na 11. ročníku ČSOB Bratislava Marathon bude účasť hendikepovaných športovcov v súťaži na 4,2 km s názvom Nutrilite minimaratón.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk