Bratislavský mestský podnik OLO preveruje nakladanie s odpadom za pôsobenia Iva Nesrovala

OLO: Prehliadka Spaľovne odpadu
Foto: ilustračné, SITA

Uskladnený odpad nevrátili po ukončení odstávok spaľovne späť na spracovanie.

Nové vedenie bratislavského mestského podniku Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) preveruje nakladanie s odpadom počas pôsobenia bývalého primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Odpad, ktorý museli počas odstávok spaľovne dočasne uskladniť na inom mieste, nevrátili späť do spaľovne na spracovanie. Informovala o tom Linda Golejová zo spoločnosti OLO.

Bývalé vedenie spoločnosti OLO počas predchádzajúcich odstávok spaľovne v rokoch 2016 – 2018 zmluvne dohodlo dočasné uskladňovanie komunálneho odpadu v areáli spoločnosti Vassal EKO na Lieskovskej ceste (dnes Bratislavská recyklačná). „Napriek tomu, že tento odpad mal byť po ukončení technologických odstávok následne prevezený do spaľovne a zhodnotený, nestalo sa tak,“ dodala Golejová.

Vedenie spoločnosti OLO, ktoré nastúpilo za primátora Matúša Valla, zistilo nezrovnalosti vo vykazovaní odpadu – nesprávne uvedenie údajov v Ohlásení o vzniku odpadu a nakladaní s ním za rok 2018. Na základe týchto zistení spoločnosť OLO odovzdala opravené Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním za rok 2018.

Zároveň OLO začala rokovanie s Bratislavskou recyklačnou ako nástupníckou spoločnosťou po Vassal EKO, ktorého cieľom je nakladanie s predmetným odpadom v súlade s platnou legislatívou.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk