Mesto a kraj sa predstavia na veľtrhu cestovného ruchu vo Viedni

Náučný chodník, Kuchyňa
ilustračné: BSK

Krajská organizácia cestovného ruchu Bratislava Region Tourism a Oblastná organizácia cestovného ruchu Bratislava Tourist Board prezentujú Bratislavu a jej región na spoločnej expozícii počas medzinárodného veľtrhu cestovného ruchu Ferien-Messe 2016, ktorý sa koná vo Viedni od 14. – 17. januára 2016.

„Bratislavský región je dokonalou turistickou destináciou pre akéhokoľvek turistu. Svoje si tu nájdu mladí aktívni ľudia, ale aj cestovatelia, ktorí vyhľadávajú skôr pokoj v prírode. Medzinárodné veľtrhy sú príležitosťou predstaviť celý región turistom, možným obchodným partnerom, ale aj veľkým spoločnostiam, pre ktoré pripravujeme ponuky kongresovej turistiky,“ povedal výkonný riaditeľ Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism Lukáš Dobrocký.

Spoločná expozícia kraja a mesta Bratislavy pokračuje v duchu hesla Bratislava Goes Classical, Region Goes Modern. Bratislavský región predstavia jeho zástupcovia ako moderný kraj, ktorý dokáže svojimi možnosťami vyhovieť každému typu návštevníka. Či už turistiky-chtivým, ktorým predstaví Záhorie, región ako stvorený na pokojné prechádzky borovicovými lesmi či nábrežím rieky Moravy. Ideálnym miestom pre aktívnych ľudí býva v lete aj región Senca so svojimi vyhlásenými wellness aktivitami či celoletným programom na Seneckých jazerách, ktorý otvára podujatie Senecké leto.

Jedným z najstarších remesiel v bratislavskom regióne je vinohradníctvo, ktoré má najsilnejšiu tradíciu pod Malými Karpatmi. Malé Karpaty však nie sú len domovom malých vínnych pivničiek či práve naopak, nekonečných viníc, ale aj športu. Lesmi vedie množstvo cyklotrás, ktoré ponúkajú jedinečné výhľady.

Jedinečným miestom na návštevu je, samozrejme, aj Bratislava. Historické centrum mesta láka tisícky návštevníkov svojou malebnosťou, pokojom, históriou, ale aj množstvom kvalitných reštaurácií, barov a možností zábavy.

V expozícii bratislavského regiónu a Bratislavy nebude chýbať ochutnávka regionálnych vín a interaktívna prezentácia jedného z najväčších kultúrnych podujatí na Slovensku – Korunovačné slávnosti v Bratislave. O príjemnú atmosféru sa postará multikultúrna kapela Pressburger Klezmer Band, swingová kapelka Funny Felows, unikátne saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators a sólový harfista Michal Matejčík. Návštevníci majú možnosť odniesť si z expozície Bratislava Goes Classical, Region Goes Modern vlastnú fotografiu z „prenesenej“ kaviarne Messerschmidt.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk