Bratislavský Ružinov podporil 57 projektov a uchádzačom rozdelil viac ako 220-tisíc eur

BRATISLAVA: Dominanty hlavného mesta
Foto: SITA

Projekty boli najmä z oblasti športu, vzdelávania, rozvoja komunitného života a ochrany a tvorby životného prostredia.

Bratislavský Ružinov podporil 57 projektov a uchádzačom rozdelil 223 727,04 eura. S úspešnými uchádzačmi uzatvorí mestská časť zmluvy do 14. júna. Informuje o tom Ružinov na svojej webovej stránke. Samospráva sa rozhodla nepodporiť šesť projektov s celkovou žiadosťou o 23 650 eur. 18 žiadostí o grant v celkovej sume 61 230 eur poslanci mestskej časti zamietli a projekty vyradili z procesu posudzovania.

V oblasti športu podporila mestská časť projekty na rozvoj športu a zvýšenie športovej úrovne pre mladých športovcov v mestskej časti, rôzne športové podujatia či revitalizáciu ružinovských športových priestorov. Z projektov na podporu vzdelania dostali grant napríklad niektoré občianske združenia v mestskej časti alebo inštitúcie ako Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie či Poradenské centrum pre rodiny – Family Garden.

Medzi podporené projekty na ochranu a tvorbu životného prostredia patria: vybudovanie bylinkovej záhrady pre opeľovače a edukačno-komunitnej záhrady, projekt prepojenia cyklotrás a ochrana vynovenej fasády domu na Jašíkovej ulici proti grafitti. V rámci rozvoja komunitného života získali podporu napríklad centrum Rafael na klimatizáciu či projekt revitalizácia verejných priestorov v mestskej časti.

Žiadatelia mohli predkladať mestskej časti žiadosti o grant do 29. marca pod podmienkou, že realizácia projektu musí byť ukončená najneskôr do 15. novembra. Projekty mohli dostať podporu najviac 5 000 eur a najmenej 500 eur. Kompletný zoznam podporených projektov spolu s výškou poskytnutej dotácie je dostupný na webovej stránke mestskej časti.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk