Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Dominanty hlavného mesta
Foto: SITA
16. mája 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský Ružinov podporil 57 projektov a uchádzačom rozdelil viac ako 220-tisíc eur

Projekty boli najmä z oblasti športu, vzdelávania, rozvoja komunitného života a ochrany a tvorby životného prostredia.

Bratislavský Ružinov podporil 57 projektov a uchádzačom rozdelil 223 727,04 eura. S úspešnými uchádzačmi uzatvorí mestská časť zmluvy do 14. júna. Informuje o tom Ružinov na svojej webovej stránke. Samospráva sa rozhodla nepodporiť šesť projektov s celkovou žiadosťou o 23 650 eur. 18 žiadostí o grant v celkovej sume 61 230 eur poslanci mestskej časti zamietli a projekty vyradili z procesu posudzovania.

V oblasti športu podporila mestská časť projekty na rozvoj športu a zvýšenie športovej úrovne pre mladých športovcov v mestskej časti, rôzne športové podujatia či revitalizáciu ružinovských športových priestorov. Z projektov na podporu vzdelania dostali grant napríklad niektoré občianske združenia v mestskej časti alebo inštitúcie ako Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie či Poradenské centrum pre rodiny – Family Garden.

Medzi podporené projekty na ochranu a tvorbu životného prostredia patria: vybudovanie bylinkovej záhrady pre opeľovače a edukačno-komunitnej záhrady, projekt prepojenia cyklotrás a ochrana vynovenej fasády domu na Jašíkovej ulici proti grafitti. V rámci rozvoja komunitného života získali podporu napríklad centrum Rafael na klimatizáciu či projekt revitalizácia verejných priestorov v mestskej časti.

Žiadatelia mohli predkladať mestskej časti žiadosti o grant do 29. marca pod podmienkou, že realizácia projektu musí byť ukončená najneskôr do 15. novembra. Projekty mohli dostať podporu najviac 5 000 eur a najmenej 500 eur. Kompletný zoznam podporených projektov spolu s výškou poskytnutej dotácie je dostupný na webovej stránke mestskej časti.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X