Bratislavský samosprávny kraj postavil nové multifunkčné ihrisko na Račianskej ulici v Bratislave

Obchodna skola bratislava ihrisko foto.jpg

Bratislavský samosprávny kraj vybudoval ihrisko v rámci projektu Otvorená škola – oblasť športu 2018/2019.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) postavil pri Obchodnej akadémii na Račianskej ulici v Bratislave nové multifunkčné ihrisko, ktoré otvorili koncom apríla. Celkové náklady na ihrisko z rozpočtu BSK boli 361 967,09 eura s DPH. Multifunkčné ihrisko je k dispozícií aj pre verejnosť. Suma na údržbu a sprístupnenie verejnosti je 8 500 eur, ktorými škola pokryje tieto náklady až do konca roka.

Šport je u mladých ľudí veľmi dôležitý. Preto podporujeme aj túto oblasť a uvedomujeme si potrebu budovať priestory určené na ich realizovanie, keďže je ich stále málo. Toto športovisko je toho príkladom. Bude sprístupnené aj verejnosti. Pracujeme však na tom, aby mohli školy svoje športoviská postupne sprístupňovať prostredníctvom online rezervačného systému. Teraz však treba zatiaľ kontaktovať priamo školu,“ povedal predseda BSK Juraj Droba.

Ďalšie, v poradí druhé multifunkčné ihrisko, ktoré opravili v rámci projektu Otvorená škola – oblasť športu 2018/2019 otvoria 22. mája pri Gymnáziu v Modre. Financované bolo z dotácie Úradu vlády SR, Bratislavského samosprávneho kraja, mesta Modra a Rodičovského združenia pri gymnáziu.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk