Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bratislavsky samospravny kraj budova koronavirus.jpg
Foto: bratislavskykraj.sk
15. januára 2021 Správy BratislavaOznamy a dôležité informácie od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský samosprávny kraj predĺži termín na podávanie žiadostí o dotácie

Predĺženie termínu do 15. februára majú ešte potvrdiť župní poslanci na svojom piatkovom zasadnutí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) predĺži termín na podávanie žiadostí o dotácie z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS). V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa samosprávneho kraja Lucia Forman.

BSK po roku opätovne otvoril možnosť získať podporu z BRDS. Pôvodný termín, ktorý uplynie tento týždeň, by sa mal predĺžiť do 15. februára. Potvrdiť to majú ešte župní poslanci na svojom zasadnutí v piatok,“ uviedla hovorkyňa.

Oblasti podpory

Bratislavská regionálna dotačná schéma je otvorená v štyroch oblastiach podpory: kultúra, mládež, šport, a ochrana životného prostredia a rozvoj vidieka. Celkovo je na projekty v roku 2021 vyčlenených viac ako milión eur.

Chceli by sme dať žiadateľom dostatočný priestor, aby mohli svoje projekty prihlásiť. Záujemcovia nám avizovali, že najväčším problémom je zmena, ktorú BRDS tento rok priniesla, a to prihlasovanie žiadostí elektronicky cez stránku www.slovensko.sk. Na tento úkon je potrebný občiansky preukaz s čipom, preto sme sa rozhodli pre posunutie termínu,“ vysvetlil predseda BSK Juraj Droba.

Kultúrne projekty

Na projekty z oblasti kultúry je vyčlenených 345-tisíc eur. „Novinkou oproti minulému roku je, že oblasť podpory Tvorba a prezentáciu diela sa rozšíri o segment hudby a literatúry. BSK tak reflektoval na požiadavku kultúrnej obce,“ informuje samospráva.

Projekty na podporu mládeže podporí župa celkovou sumou 51 750 eur, čiastku 293 250 eur získajú projekty zamerané na podporu športu.

Župa tento rok podporí aj ochranu životného prostredia a rozvoja vidieka. Na rok 2021 je alokovaných 345-tisíc eur. Zameraná je na tri oblasti podpory – životné prostredie a verejná infraštruktúra, turizmus a environmentálna výchova,“ doplnila hovorkyňa.

Posudzovanie žiadostí

Doručené žiadosti o poskytnutie dotácie budú najskôr formálne posúdené a následne posudzované odbornou hodnotiacou komisiou.

O výsledných projektoch, ktoré dostanú pre rok 2021 podporu z BRDS, rozhodnú župní poslanci. Informácie týkajúce sa BRDS, jednotlivých výziev, termíny, postupy a návody sú zverejnené na tejto adrese.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X