Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
skládka
Foto: archívne, SITA
3. júna 2020 Správy Bratislava od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský samosprávny kraj predstavil kroky v boji proti envirokriminalite

Medzi najzávažnejšie zásahy do životného prostredia patrí znečisťovanie podzemných vôd.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) predstavil kroky v boji proti environmentálnej kriminalite. Na tlačovej konferencii k téme Projekt záchrany Žitného ostrova informoval predseda BSK Juraj Droba o aktuálnych opatreniach kraja.

Minulý týždeň sme spolu so starostom mestskej časti Ružinov Martinom Chrenom informovali o tom, že podávame podnet v súvislosti s nelegálnou skládkou v katastri obce Ivanka pri Dunaji,“ uviedol Droba a dodal, že keďže BSK, mesto ani mestská časť si bez pomoci neporadia, spojili sa za týmto účelom s odborníkmi na úrovní štátu.

Ako kraj, ktorý je z veľkej časti priemyselný, podliehame mnohým ohrozeniam životného prostredia. Medzi najzávažnejšie však patrí práve znečisťovanie podzemných, ale aj povrchových vôd,“ upozornil Droba.

Predseda BSK zároveň predstavil štyri kroky kraja v rámci podpory životného prostredia. „Prvým krokom je vytvorenie pozície regionálneho koordinátora pre environmentálnu výchovu a vzdelávanie na našom Úrade BSK, ďalej je to spustenie novej platformy enviroHUB BSK, ktorú je možné nájsť internetovej stránke kraja,“ povedal Droba a spomenul ďalší projekt environmentálnej výchovy, ktorý BSK realizuje v rámci cezhraničnej spolupráce s rakúskym a maďarským partnerom Danube Bike and Boat.

Ideme tiež stavať druhý cyklomost ponad rieku Moravu a chceli by sme tak zokruhovať dva cyklomosty,“ doplnil predseda BSK a vyjadril nádej, že projekt stihne dokončiť v rámci svojho funkčného obdobia.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X