Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze mince
ilustračné: SITA
11. apríla 2019 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský samosprávny kraj rozdelí na komunitné projekty vyše 250-tisíc eur

Maximálna výška dotácie je 3 500 eur, čo je oproti minulému roku o 1 500 eur menej.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) poskytne 255 880 eur na podporu malých komunitných projektov. Peniaze kraj vyčlenil z participatívneho rozpočtu na rok 2019. O dotáciu môže požiadať obec, mesto, mestská časť alebo ich zriadené organizácie, ktoré sú na území BSK. Uchádzať sa môžu takisto právnické osoby so sídlom v BSK, ako napríklad občianske združenia, nadácie alebo neziskové organizácie. Záujemcovia musia prihlásiť svoje projekty do 20. mája. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Žiadateľ o dotáciu z participatívneho rozpočtu vyplní žiadosť elektronicky cez tento dotačný portál BSK, kde sa zaregistruje a vyplní formulár. Vyplnenú žiadosť treba ešte aj vytlačiť a spolu s povinnými prílohami doručiť do 20. mája 2019 na podateľňu úradu BSK osobne alebo poštou na adresu BSK. Na obálke treba uviesť „participatívny rozpočet“. Každý žiadateľ môže podať iba jednu žiadosť v rámci tejto výzvy.

Cieľom zníženia maximálnej dotácie je podpora väčšieho počtu malých komunitných projektov. Podpora je určená pre obce, mestá aj právnické osoby z územia BSK. Z okruhu žiadateľov vypadli obchodné spoločnosti a fyzické osoby – podnikatelia, pretože zámerom je podporiť všeobecne prospešné a verejnoprospešné služby.

O tom, ktoré projekty získajú podporu, rozhodnú obyvatelia kraja hlasovaním na stránke rozhodni-bsk. „Participatívny rozpočet umožňuje obyvateľom kraja rozhodnúť o pridelení vyše štvrť milióna na všeobecne prospešné a verejnoprospešné projekty, ako voľnočasové aktivity, šport, životné prostredie, zdravotníctvo a sociálna pomoc alebo komunitná infraštruktúra. Zapojenie verejnosti do rozhodovania o použití verejných zdrojov prispieva k zvýšeniu transparentnosti a prehľadnosti verejného rozhodovania,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov zverejnení BSK koncom leta na stránke.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X