Bratislavský samosprávny kraj rozdelí na komunitné projekty vyše 250-tisíc eur

peniaze mince
ilustračné: SITA

Maximálna výška dotácie je 3 500 eur, čo je oproti minulému roku o 1 500 eur menej.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) poskytne 255 880 eur na podporu malých komunitných projektov. Peniaze kraj vyčlenil z participatívneho rozpočtu na rok 2019. O dotáciu môže požiadať obec, mesto, mestská časť alebo ich zriadené organizácie, ktoré sú na území BSK. Uchádzať sa môžu takisto právnické osoby so sídlom v BSK, ako napríklad občianske združenia, nadácie alebo neziskové organizácie. Záujemcovia musia prihlásiť svoje projekty do 20. mája. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Žiadateľ o dotáciu z participatívneho rozpočtu vyplní žiadosť elektronicky cez tento dotačný portál BSK, kde sa zaregistruje a vyplní formulár. Vyplnenú žiadosť treba ešte aj vytlačiť a spolu s povinnými prílohami doručiť do 20. mája 2019 na podateľňu úradu BSK osobne alebo poštou na adresu BSK. Na obálke treba uviesť „participatívny rozpočet“. Každý žiadateľ môže podať iba jednu žiadosť v rámci tejto výzvy.

Cieľom zníženia maximálnej dotácie je podpora väčšieho počtu malých komunitných projektov. Podpora je určená pre obce, mestá aj právnické osoby z územia BSK. Z okruhu žiadateľov vypadli obchodné spoločnosti a fyzické osoby – podnikatelia, pretože zámerom je podporiť všeobecne prospešné a verejnoprospešné služby.

O tom, ktoré projekty získajú podporu, rozhodnú obyvatelia kraja hlasovaním na stránke rozhodni-bsk. „Participatívny rozpočet umožňuje obyvateľom kraja rozhodnúť o pridelení vyše štvrť milióna na všeobecne prospešné a verejnoprospešné projekty, ako voľnočasové aktivity, šport, životné prostredie, zdravotníctvo a sociálna pomoc alebo komunitná infraštruktúra. Zapojenie verejnosti do rozhodovania o použití verejných zdrojov prispieva k zvýšeniu transparentnosti a prehľadnosti verejného rozhodovania,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Výsledky hlasovania, ako aj zoznam úspešných žiadateľov zverejnení BSK koncom leta na stránke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk