Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Integra domov socialnych sluzieb.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, www.facebook.com
2. marca 2020 Správy BratislavaAktuálne správy od BratislavaDen.skSITA Diskusia()

Bratislavský samosprávny kraj rozširuje služby pre autistických pacientov

V domove sociálnych služieb pribudnú nové miesta pre autistov.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) rozširuje kapacity domova sociálnych služieb. Informoval o tom župan Juraj Droba na piatkovom zastupiteľstve.

V Domove sociálnych služieb (DSS) Integra rozširujeme služby pre autistických pacientov. Vytvorili sme štyri miesta pre autistické deti vo veku 6 až 18 rokov a štyri miesta pre dospelých vo veku 18 až 40 rokov,“ uviedol predseda BSK. Kraj chce celkovú kapacitu zariadenia navýšiť až na 52 miest.

Ambulantná forma

Domov sociálnych služieb Integra na Tylovej ulici v Bratislave poskytuje sociálne služby pre osoby od troch rokov veku s duševnými poruchami a poruchami správania, alebo s duševnými poruchami a poruchami správania v kombinácii s telesným, prípadne zmyslovým postihnutím.

Ďalej pre fyzické osoby od 6 do 18 rokov veku s pervazívnou vývinovou poruchou alebo s pervazívnou vývinovou poruchou v kombinácii s telesným či zmyslovým postihnutím. Kapacita zariadenia je 38 miest. Sociálne služby v DSS Integra sa poskytujú ambulantnou formou, týždennou pobytovou formou alebo celoročnou pobytovou formou.

Špecializované zariadenie bude zriadené v objekte zariadenia na Tylovej 21, v dvoch samostatných zrekonštruovaných miestnostiach,“ informuje kraj. „Robíme to ambulantnou formou, rodičia môžu ísť do práce a pre deti so prídu o šiestej večer, čiže je to denná forma,“ doplnil Droba.

Zmena veku pacientov

Krajskí poslanci na piatkovom zastupiteľstve schválili aj zmenu veku pacientov prijímaných do zariadenia komunitnej rehabilitácie Gaudeamus.

Posúvame vekovú hranicu pacientov z pôvodnej 3 až 35 rokov veku na 6 rokov veku až do dožitia. Klienti tak nebudú musieť opúšťať zariadenie vo veku 35 rokov, ale môžu v ňom dožiť,“ uzavrel Droba.

Zariadenie Gaudeamus poskytuje sociálne služby na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia alebo nepriaznivého zdravotného stavu fyzickej osoby. Poskytuje dva druhy sociálnych služieb – rehabilitačné a sociálne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X