Bratislavský samosprávny kraj spustil prieskum o lepšej doprave v regióne

dotazník
ilustračné: SITA

Dotazník budú môcť vyplniť domácnosti aj jednotlivci z celého Bratislavského kraja.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) spustil dotazníkový prieskum, ktorý bude podkladom pre spracovanie dokumentu Plán udržateľnej mobility. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, strategický dokument Plán udržateľnej mobility BSK bude základným nástrojom na plánovanie dopravného systému v regióne. Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014-2020.

“Dotazník budú môcť vyplniť domácnosti aj jednotlivci z celého Bratislavského kraja. Len vďaka pravdivým údajom budeme môcť v nasledujúcich rokoch pracovať na rozvoji dopravy a na skvalitňovaní služieb pre obyvateľov kraja. Okrem toho je Plán udržateľnej mobility základnou podmienkou čerpania eurofondov na rozvoj regionálnej a mestskej verejnej dopravy,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba. Prieskum je anonymný.

Zámerom Plánu udržateľnej mobility Bratislavského samosprávneho kraja je na základe získaných informácií vypracovať hodnovernú analýzu a model súčasného stavu, ktorý bude kvalitným podkladom pre prognózu dopravných vzťahov a pre následný návrh opatrení v prospech obyvateľov Bratislavského kraja. Strategický dokument Plán udržateľnej mobility predstavia koncom budúceho roka.

Anketový dotazník nájdu ľudia na internetovej adrese.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk