Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cestári, cesta
ilustračné: SITA
30. augusta 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDeň.skSITA Diskusia()

Bratislavský samosprávny kraj začína rekonštruovať cestu medzi Rohožníkom a Malackami

Cestu uzavrú od soboty 1. septembra v celej dĺžke približne 7,879 kilometra.

BRATISLAVA 30. augusta – Bratislavský samosprávny kraj (BSK) začína rekonštruovať cestu, ktorá spája Rohožník s Malackami. Ako ďalej agentúru SITA informovala vedúca tlačového oddelenia BSK Veronika Beňadiková, súčasťou rekonštrukcie bude aj rozšírenie cesty a následné prekategorizovanie na cestu II. triedy.

Cestu uzavrú od soboty 1. septembra v celej dĺžke približne 7,879 kilometra a obchádzková trasa bude viesť cez Malacky – Pernek – Kuchyňu a Rohožník. Rekonštrukciu budú financovať z eurofondov.

Podľa podpredsedníčky BSK Alžbety Ožvaldovej bude cesta uzavretá až do septembra 2019. “Po rekonštrukcii, ktorá bude stáť vyše osem miliónov eur a väčšina je z eurofondov, bude okrem nového cementobetónového povrchu cesta aj rozšírená zo šesť na deväť a pol metra. Vďaka tomu bude na ceste umožnená obojsmerná premávka nákladných áut nad 12 ton a následne bude uskutočnené prekategorizovanie cesty na cestu II. triedy. Uzávierke cesty sú prispôsobené aj autobusové spoje prímestskej dopravy. Po rekonštrukcii sa kraj postará aj o cestu, ktorá bude najbližší rok vyťažená ako obchádzková trasa. Projekt je financovaný z Integrovaného regionálneho operačného programu,“ ozrejmila ďalej Ožvaldová.

Cesta medzi Rohožníkom a Malackami je dôležitou spojnicou malokarpatského podhoria s okresným mestom Malacky a cez diaľnicu D2 aj s hlavným mestom. Bez stavebných úprav a rekonštrukcie slúži od sedemdesiatych rokov.

Stav cesty, vrátane šírky a pevnosti krajníc, nezodpovedá súčasnému stavu nárastu automobilovej dopravy, najmä ťažkej nákladnej dopravy a vyžaduje kompletnú rekonštrukciu. Potrebu rekonštrukcie podčiarkuje aj skutočnosť, že je strategickým napojením na ostatnú cestnú sieť pre výrobné závody, ktoré sú významnými zamestnávateľmi v regióne.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X