Bratislavský samosprávny kraj získal 23 poukazov na vytvorenie wifi hotspotov

Wifi zona ba kraj gi.jpg
Ilustračná foto : Gettyimages

Poukazy v hodnote 15-tisíc eur získalo 17 obcí v Bratislavskom kraji a šesť bratislavských metských častí.

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) získal v rámci iniciatívy Európskej komisie WiFi4EU 23 poukazov na vytvorenie wifi hotspotov. Celkový rozpočet tejto výzvy, na ktorej sa zúčastnili štáty Európskej únie, Islandu a Nórska, je 51 miliónov eur. „Rozhodovalo sa podľa princípu, „kto prvý príde, ten prvý berie“. Preto som rád, že aj naše obce zabojovali a zapojili sa do výzvy,“ uviedol predseda BSK Juraj Droba.

Cieľom iniciatívy Európskej komisie je pokrytie nákladov na inštaláciu bezplatných wifi hotspotov na verejných priestranstvách, vrátane radníc, verejných knižníc, múzeí, zdravotných stredísk, verejných parkov alebo námestí. Z Bratislavského kraja boli podporené napríklad obce Malacky, Pezinok alebo Senec a bratislavské mestské časti Dúbravka, Rača, Karlova Ves, Vrakuňa, Ružinov a Rusovce.

Víťazné obce dostanú do nasledujúceho týždňa individuálne oznámenie o výsledkoch výzvy. Po oznámení je nutné, aby obce podpísali dohodu o grante, ktorá je k dispozícii na portáli WiFi4EU. Následne budú môcť obce uzatvoriť zmluvu so spoločnosťou poskytujúcou služby WiFi, ktorá zriadi hotspoty WiFi4EU vo verejných priestoroch, a tak využijú svoj poukaz.

Do konca roku 2020 pribudnú ešte ďalšie dve výzvy, do ktorých sa môžu prihlásiť len tie obce, ktoré v minulosti neuspeli.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk