Bratislavským policajtom sa podarilo objasniť dva prípady lúpežného prepadnutia čerpacích staníc, obe mal prepadnúť jeden muž

Lupezne prepadnutie ozbrojena lupez policia.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Na základe vyšetrovania sa policajtom podarilo stotožniť páchateľa lúpežných prepadnutí čerpacích staníc na Vajnorskej ulici a Rožňavskej ulici, ktorého zadržali v jednej z bratislavských ubytovní.

Vyšetrovateľom bolo následne na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie vznesené obvinenie 25-ročnému Kristiánovi Č. z Bratislavy. Obvinený mal dňa 26. decembra v čase okolo 21.30 hod. vojsť do predajných priestorov pumpy, kde mal pod hrozbou použitia zbrane požadovať od jej zamestnankýň vydanie finančnej hotovosti.

001.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Zamestnankyne z obavy o svoj život a zdravie z miesta ušli a obvinený sa mal následne zmocniť finančnej hotovosti z voľne položenej pokladnice, čím bola poškodenej spoločnosti spôsobená škoda vo výške cca 670 eur.

Na základe ďalšieho vyšetrovania polícia zistila, že obvinený lupič prepadol aj čerpaciu stanicu na Rožňavskej ulici v Bratislave. V tomto prípade obvinený podľa doterajších informácií dňa 13. januára v čase krátko pred 15.00 hod. vošiel do priestorov čerpacej stanice, kde sa so zbraňou v ruke dožadoval peňazí od zamestnancov. Zamestnanci z obavy o svoj život a zdravie odstúpili od pokladne, z ktorej si páchateľ následne vybral finančnú hotovosť vo výške 450 eur.

V prípade preukázania viny mu za toto konanie hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

002.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava
003.jpg
Zdroj: KR PZ Bratislava

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk