Bratislavu a Malacky čakajú v sobotu viaceré protesty. Pripravte sa na možné obmedzenia

protesty proti islamizácii
SITA

Počas soboty sa v Bratislave a Malackách uskutočnia verejné zhromaždenia, polícia preto prijíma viacero opatrení. V súvislosti s plánovanými protestmi môže dôjsť aj k obmedzeniam cestnej premávky.

Prvé zhromaždenie bude od 14. do 19. hodiny na Námestí SNP v Bratislave. Účastníci sa stretnú na Námestí Franza Liszta. Zhromaždenie sa z miesta stretnutia bude presúvať cez Šancovú ulicu, Štefánikovu ulicu, Hodžovo námestie, Suché Mýto, Hurbanovo námestie na Námestie SNP.

Ďalším podujatím bude Demonštrácia za toleranciu, ktorá sa uskutoční od 14. do 17. hodiny na Kamennom námestí, Hviezdoslavovom námestí, Hlavnom námestí a Námestí slobody.

Účastníci zhromaždenia sa budú v čase od 14.30 hod. presúvať cez Hviezdoslavovo námestie, Rybné námestie, po Panskej, Ventúrskej, Sedlárskej ulici cez Hlavné námestie, Kostolnú ulicu, Primaciálne námestie, Uršulínsku ulicu, Laurinskú ulicu, bránu, Gorkého, Kamenné námestie, Špitálsku, Mariánsku, Obchodnú, Kollárovo námestie a Námestie slobody.

Tretie verejné zhromaždenie s témou proti islamizácii Európy a imperializmu USA bude v Malackách od 17. do 20. hodiny. Účastníci zhromaždenia, ktorí sa stretnú pri soche M. R. Štefánika na Kláštornej ulici sa budú presúvať cez Mierové námestie na Kláštorné námestie, na Družstevnú ulicu.

Polícia vyzýva občanov, ktorí sa plánujú zúčastniť uvedených zhromaždení, aby nenarúšali verejný poriadok a neporušovali svoje povinnosti vyplývajúce zo všeobecne záväzných právnych predpisov. Krajské riaditeľstvo PZ v Bratislave vyčlenilo do bezpečnostných opatrení dostatočný počet policajtov a prostriedkov, za pomoci ktorých budú dohliadať na zabezpečenie verejného poriadku, ochranu života, zdravia a majetku občanov.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk