Bratislavu čaká rizikový futbalový zápas, pripravte sa na obmedzenia v doprave

Policia rzikovy zapas futbal.jpg
Foto: KR PZ Bratislava

V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať s dopravnými obmedzeniami.

Polícia považuje stredajší futbalový zápas medzi mužstvami Slovan Bratislava a Ferencváros Budapešť za rizikový zápas, pri ktorom existuje predpoklad vzniku bezpečnostných rizík na štadióne ale aj mimo štadióna, s možným narušením verejného poriadku.

Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, fanúšikov, ktorí sa plánujú zúčastniť na tomto športovom podujatí, polícia vyzýva, aby sa nedopúšťali protiprávnych konaní pred, počas ani po skončení športového podujatia na štadióne alebo v jeho blízkosti a riadili sa pokynmi usporiadateľov.

Dopravné obmedzenia

Dopravní policajti budú počas priebehu bezpečnostného opatrenia situáciu monitorovať a podľa jej vývoja budú pripravení reagovať operatívne,“ povedal Szeiff s tým, že dopravné obmedzenia sa budú týkať najmä Bajkalskej ulice, Príkopovej, Tegelhoffovej a tiež Kalinčiankovej.

Uvedené ulice nachádzajúce sa v bezprostrednej blízkosti miesta konania sa športového podujatia budú v rámci pripravovaných bezpečnostných opatrení úplne uzavreté. V súvislosti s príchodom fanúšikov Ferencváros Budapešť je potrebné počítať aj s dopravnými obmedzeniami spočívajúcimi v úplnom uzatvorení Tomášikovej ulice v čase od 16.30, a to v úseku od Vajnorskej ulice po Trnavskú cestu,“ uviedol Szeiff.

Rešpektovanie opatrení

Zároveň povedal, že touto cestou apeluje polícia na občanov, aby neparkovali autá v oblasti železničnej stanice Nové mesto, predstaničného námestia a Tomašikovej ulice.

Touto cestou občanov zároveň žiadame, aby počas bezpečnostného opatrenia rešpektovali prípadné pokyny a výzvy polície a boli ohľaduplní voči ostatným občanom,“ povedal Szeiff.

Doplnil, že na narušenia verejného poriadku a obmedzenia v cestnej premávke spôsobené zo strany fanúšikov oboch klubov budú policajti adekvátne reagovať a využijú všetky zákonné možnosti na zjednanie nápravy.

Pomoc mestskej polície

Hovorca bratislavskej mestskej polície Peter Borko doplnil, že v rámci zabezpečovania verejného poriadku budú v teréne policajti zo všetkých okresných veliteľstiev mestskej polície a aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie spolu so psami.

Ich úlohy sa viažu s okolím Národného futbalového štadióna, ale aj s posilnením dohľadu nad verejným poriadkom v celom meste,“ zdôraznil s tým, že príchod fanúšikov Ferencvárosu bude koordinovaný policajtmi štátnej a mestskej polície a aj usporiadateľom.

Fanúšikom odporúčame neparkovať pri štadióne, ale využiť parkoviská v širšom okolí a priamo ku štadiónu sa zviesť s verejnou dopravou,“ povedal hovorca.

Polícia v tejto súvislosti apeluje na slušné a dôstojné správanie slovenských, ale aj maďarských fanúšikov a vyhnutiu sa prejavom národnostnej neznášanlivosti. „Ak sa stanete svedkom porušovania verejného poriadku alebo páchania trestného činu neváhajte a volajte linku 159,“ dodal Borko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk