Bratislavu čaká rozpočtovo ťažký rok, vysporiadať sa musí s obrovskými výpadkami príjmov

peniaze, muž
Foto: ilustračné, GettyImages

Na veľké rozbehnuté projekty bude musieť Bratislava podľa primátora hľadať externé zdroje príjmov.

Bratislava sa tento rok bude musieť vysporiadať s obrovskými výpadkami príjmov, ktoré spôsobili legislatívne zmeny, ako je daňový bonus, či zvýšené príplatky za prácu v noci a cez víkend. Primátor hlavného mesta Matúš Vallo v rozhovore pre agentúru SITA uviedol, že Bratislavu čaká rozpočtovo ťažký rok.

Nebudeme mať v rozpočte priestor na žiadne nové investície z vlastných zdrojov – do cyklotrás, verejných priestorov či športovej infraštruktúry,“ zdôraznil s tým, že na veľké rozbehnuté projekty budú musieť hľadať externé zdroje príjmov.

Primátor poznamenal, že aj napriek tomu chcú systematicky zvyšovať kvalitu života v Bratislave, čo sa dotýka viacerých oblastí – verejného priestoru, mobility, životného prostredia, nájomného bývania a podobne.

Aj naďalej chcem spravovať mesto transparentne a udržateľne, chceme pokračovať v otvorenej komunikácií a v pravidelnom informovaní obyvateliek a obyvateľov o tom, čo robíme a prečo to robíme. Mojou prioritou je, aby sa v Bratislave cítili ľudia bezpečne a aby žili v kvalitnom, rešpektujúcom meste,“ doplnil Vallo.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk