Bratislavu čaká slnečný víkend, teploty sa však budú držať pod dvadsiatkou

Jesen pocasie slnko.jpg
ilustračné: Simona Jurigová, © BratislavaDen.sk

Jeseň sa oficiálne prihlásila o svoje slovo pred pár dňami. Odzrkadlilo sa to aj na počasí a zdá sa, že babie leto zatiaľ netreba očakávať. Podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu čaká Bratislavu a okolie v nasledujúce dni takéto počasie. 

Vo štvrtok 27. septembra si Bratislavčania podľa predpokladu SHMÚ budú môcť užiť slnečné lúče. Na tento deň hlásia meteorológovia jasnú oblohu s príjemnými teplotami. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 5 stupňov Celzia nad nulou. Počas dňa sa oteplí a ortuť teplomera vyskočí na maximálnych 20 stupňov. Ako uvádzajú odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu, fúkať bude len mierny juhozápadný vietor, ktorého rýchlosť dosiahne 2 m/s.

Koniec pracovného týždňa prinesie podobne pekné počasie. Ako uvádza SHMÚ, počas piatka 28. septembra bude v Bratislave a okolí opäť jasná obloha. Nočná teplota klesne na 7 stupňov Celzia a slnečný deň bude sprevádzať maximálna teplota 21 stupňov. Fúkať bude juhozápadný vietor rýchlosťou 2 m/s.

Počas víkendu treba očakávať mierne ochladenie, no naďalej slnečné počasie. Ako predpokladajú meteorológovia zo Slovenského hydrometeorologického ústavu, v sobotu 29. septembra 2018 bude jasno. Nočná teplota sa bude pohybovať okolo 10 stupňov Celzia a počas dňa sa oteplí len o pár stupňov, pretože teplomer by mal ukazovať 14 stupňov. Zafúka severný vietor, ktorého rýchlosť sa bude pohybovať okolo 5 m/s.

Posledný deň v tomto mesiaci by si mal zachovať počasie z predchádzajúcich dní. Na nedeľu 30. septembra hlási totižto SHMÚ rovnako jasnú oblohu. Nočná teplota bude 6 stupňov Celzia, denná dosiahne maximum 15 stupňov. Fúkať bude južný vietor s rýchlosťou 2 m/s.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk