Bratislavu čakajú poriadne chladné dni, meteorológovia varujú pred vetrom aj závejmi

Policia zima sneh vystrahy varovanie doprava.jpg
Foto: KR PZ Bratislava - koláž BratislavaDen.sk

Najbližšie dni nás čaká poriadne tuhá zima, SHMÚ vydal hneď niekoľko výstrah. K varovaniam sa pridala aj bratislavská polícia.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal hneď dve výstrahy pre Bratislavu aj zvyšok celého územia Slovenska. Pred vetrom a závejmi si dávajte pozor hlavne vo štvrtok 11. a piatok 12. januára.

Pre Bratislavu platia na počas štvrtka výstrahy pred silným vetrom a to minimálne do 17.00 hod., pričom vietor môže dosahovať priemernú rýchlosť 65 -85 km/h. „Táto rýchlosť predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Predpokladaná rýchlosť vetra je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ varuje SHMÚ.

Rovnaká výstraha platí aj pred tvorbou snehových jazykov a závejov. Výstraha je vydaná predbežne do piatka 12. februára do 12.00 hod. Snehové jazyky sa majú miestami tvoriť v Bratislave a okolí, pričom predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity.

Tak isto sa k varovaniam pridali aj policajti Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, tí vyzývajú vodičov k zvýšenej opatrnosti v cestnej premávke. Apelujú na vodičov, aby jazdili veľmi opatrne, prispôsobili svoju jazdu prispôsobili aktuálnej situácii súvisiacej s hustým snežením.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk