Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravné a bezpečnostné opatrenia, obmedzenia
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. septembra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Bratislavu čakajú v piatok výrazné dopravné obmedzenia, vyžiada si to poriadnu dávku trpezlivosti

Viaceré dopravné obmedzenia prinesie v piatok obyvateľom a návštevníkom hlavného mesta summit premiérov a prezidentov členských krajín EÚ. Hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Andrea Dobiášová verejnosti odporučila, aby minimalizovali pohyb autami po Bratislave.

Pracovné stretnutia lídrov budú na Bratislavskom hrade a tlačové konferencie v priestoroch výstaviska Incheba na petržalskej strane Dunaja. V ich okolí bude rozšírená bezpečnostná zóna. Dopravný podnik Bratislava (DPB) informoval, že obmedzená bude aj premávka Mestskej hromadnej dopravy (MHD). DPB bude obmedzenia riešiť operatívne v spolupráci s dopravnou políciou.

Obmedzenia sa začnú v piatok 16. septembra ráno počas presunu delegácií z bratislavského letiska M. R. Štefánika na Bratislavský hrad. Počas prejazdu delegácií zatvoria od 8. až do 10. hodiny časť diaľnice D1, a to diaľničný obchvat Bratislavy v smere od Zlatých pieskov po Most SNP, a taktiež výjazdy na diaľnicu z Galvaniho, Gagarinovej a z Bajkalskej ulice. Obmedzenia sa dotknú aj Einsteinovej ulice v Petržalke. Počas príchodov delegácií uzatvoria Most SNP v smere z Petržalky, Staromestskú ulicu v smere do Starého Mesta, Hodžovo námestie a ulicu Palisády v oboch smeroch, až po Bratislavský hrad.

V tomto čase nebude možný ani príchod, ani odchod z bratislavského letiska. Zatvorená totiž bude aj Ivanská cesta v oboch smeroch od obchodného centra Avion. Vodiči smerujúci z Petržalky do centra mesta môžu počas zatvorenia Mosta SNP využiť ostatné bratislavské mosty.

Ďalšie obmedzenia čakajú Bratislavu v piatok popoludní počas presunu delegácií, ktorý sa očakáva medzi 13. až 14. hodinou. V tomto čase bude úplne zatvorená ulica Palisády od Bratislavského hradu, Hodžovo námestie, Staromestská ulica od zjazdu z Mosta SNP na Rázusovo nábrežie, ďalej Vajanského nábrežie až po Šafárikovho námestie. Dopravu budú odkláňať na križovatke Dostojevského rad – Landererova a z opačnej strany v smere z Karlovej Vsi do centra na Nábreží Generála L. Svobodu do Mlynskej doliny pod mostom Lafranconi.

Po 14. hodine približne na 15 minút úplne uzatvoria pre dopravu aj pre peších všetky bratislavské mosty – Most Lafranconi, Most SNP, Starý most, Most Apollo a Prístavný most. Popoludní medzi 15.30 až 16.30 hod. v oboch smeroch zatvoria cestu v úseku od vodného diela Čunovo, Danubiany, vedúcu cez Čunovo, ďalej Panónsku cestu v smere od tzv. umelého kopca až na Most SNP, tiež obojsmerne Staromestskú ulicu, Hodžovo námestie a ulicu Palisády až po Bratislavský hrad.

Po 18. hodine priebežne obmedzia premávku na ulici Palisády, Hodžovom námestí a na Einsteinovej ulici. Priebežne budú zatvárať diaľničný obchvat diaľnice D1 v smere od Mosta SNP po bratislavské letisko M. R. Štefánika, ako aj výjazdy na diaľnicu z Einsteinovej, Dolnozemskej, Bajkalskej a Gagarinovej ulice.

Premávka z diaľnice D1 bude v piatok od Zlatých pieskov pre osobnú dopravu presmerovaná cez mesto na Seneckú cestu, Rožňavskú ulicu, Trnavskú cestu, respektíve na Vajnorskú ulicu. Nákladnú dopravu odstavia na diaľnici v pravom jazdnom pruhu a cez mesto ju budú púšťať podľa aktuálnej dopravnej situácie. Pre vodičov smerujúcich do Bratislavy ministerstvo vnútra v piatok ráno odporúča využiť aj cesty cez Senec alebo Pezinok.

Dopravné obmedzenia čakajú vodičov nákladných vozidiel nielen v Bratislavskom, ale aj v Trnavskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji na R1. Vozidlá nad 7,5 tony budú policajti odstavovať v čase asi od 6.00 zhruba do 9.30 hod. na odpočívadlách a v odstavných pruhoch. Šoférov na tieto opatrenia budú upozorňovať aj prenosné dopravné značenia. Polícia preto dopravcov vyzýva, aby zvážili nutnosť prepravy v piatok dopoludnia.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X