Bratislavu po silnej búrke vytopilo, na diaľnici sa tvorili obrovské kolóny

Nehoda D2
Foto: Čitateľka, Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj - koláž Bratislavadeň

Bratislavská polícia vyzvala vodičov, aby počkali s presunom áut do doby poklesu vody na cestách.

Stred týždňa priniesol opäť bláznivé počasie. V doobedných hodinách svietilo slnko a teploty sa vyšplhali na takmer 27 stupňov Celzia, no ak ste išli z práce alebo školy poobede, poriadne ste zmokli.

Zaplavené cesty

Na cestách bol taktiež ruch. Pred tunelom Sitina sa okolo 16.20 hod. tvorili obrovské kolóny pre nehodu. „Čakala som v kolóne pred tunelom na D2, ponáhľala som sa pre syna do školy. V tom začali ešte padať krúpy,“ napísala nám čitateľka Andrea.

Ako dôkaz poslala fotografiu, na ktorej vidieť, že cesta je úplne mokrá. Andrea dodala, že v kolóne strávila približne 35 minút.

nehoda D2
Foto: Čitateľka

Na silný vietor upozornila aj bratislavská polícia na sociálnej sieti. Na území mesta došlo k čiastočnému zaplaveniu komunikácií, čo bolo príčinou tvorby kolón.

Polícia vyzvala vodičov, aby počkali s presunom áut, až kým hladina vody neklesne. Zároveň majú vodiči zvýšiť opatrnosť na cestách. Zverejnené video zachytáva hladinu vody popri autách, ktorá je vysoká niekoľko centimetrov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Búrky spôsobili problémy aj v iných častiach Slovenska. Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave na sociálnej sieti uviedlo, že sú taktiež zaplavené cesty II/500 Senica – Kunov a v okolí obce Sobotište. V obci Kunov vytopilo rodinný dom a musia pomáhať hasiči. V obci Kokava nad Rimavicou bola pre búrku povodeň, ktorú zachytáva toto video.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Počasie na najbližšie dni

Počas utorka 23. mája sú až do večera vydané hydrologické výstrahy 2. stupňa pre Bratislavu a okolie. Pre okres Senec platí hydrologická výstraha 1. stupňa.

Slovenský hydrometeorologický ústav nevydal na stredu 24. mája výstrahy pred búrkami ani hydrologické výstrahy pre Bratislavský kraj.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk