Na Bratskej ulici vznikne moderná Petržalská tržnica

Petrzalska_trznica_vizualizacia.jpg
Architektonické štúdio R.A.U., s. r. o.

V budove nákupného centra na Bratskej ulici v Petržalke vznikne na jar 2018 moderná mestská tržnica, ktorá v tejto lokalite chýba. Zámerom projektu je vytvoriť pre Petržalčanov priestor na rodinné nákupy v supermarkete i vo farmárskych prevádzkach. Mal by tam tiež vzniknúť priestor pre susedské stretávanie sa i aktivity pre rodiny s deťmi.

Zmodernizovaná budova s rozlohou 4 931 m2 ponúkne Petržalčanom ideálne miesto na pravidelný rodinný nákup, oddych či spoznanie svojich susedov pod jednou strechou. Projekt poskytne okrem supermarketu s pekárňou, lahôdkami a mäsiarstvom aj novovybudovanú trhovú zónu.

Koncept vnútorného riešenia vychádza zo zámeru podporiť atmosféru typickej tržnice vytvorením lineárneho trhového priestoru a špecializovaných predajní, ktoré budú doplnené novým moderným konceptom supermarketu.

„Bude to miesto určené pre lokálnych výrobcov s čerstvými potravinami, farmárske obchody či sezónne stánky, gastro zónu, cukráreň, kaviareň s vonkajšou terasou, drogériu, lekáreň a iné služby,“ hovorí projektová manažérka Petržalskej tržnice Katarína Lešková. Ako dodala, „práve takýto priestor je medzi Petržalčanmi nanajvýš žiadaný.“

Vyplýva to z prieskumu realizovaného v septembri 2016, ktorý zároveň ukázal, že až 64 % opýtaných by uvítalo viac pohybových aktivít pre deti. Jedným zo zámerov projektu je preto vytvoriť detské centrum – zónu pre deti, detské krúžky a aktivity.

Pri budove novej Petržalskej tržnice sa zachová parkovisko s kapacitou 139 miest, čo umožní pohodlné parkovanie pre všetkých návštevníkov a poskytne tiež dostatočný priestor pre outdoorové aktivity, ako príležitostné trhovisko či detské ihrisko. Tržnica sa v novej koncepcii otvorí smerom k zastávke MHD Jiráskova. Cieľom modernizácie je poskytnúť Petržalčanom nielen miesto na nákup potravín, ale aj priestor, kde budú môcť stráviť príjemný čas so svojimi susedmi. Viac info TU.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk