Britský umelec Marshall po prvý raz hosťom filharmónie

Wayne marshall sita ap.jpg
SITA/AP

Dielam amerických skladateľov, klasických džezmenov a symfonikov Ferdeho Grofého, Georgea Gershwina a Roberta Russella Bennetta patrí štvrtkový i piatkový koncert v Slovenskej filharmónii. Filharmónia na nich po prvý raz hostí britského umelca Wayna Marshalla.

Šéf Kolínskeho rozhlasového orchestra sa predstaví nielen ako dirigent, ale súčasne aj ako sólový klavirista. Oba koncerty sa v bratislavskej Redute začnú o 19. hodine. Ako informovala tlačová tajomníčka Slovenskej filharmónie Martina Tolstova, avizované stretnutie s dirigentom a sólistom Marshallom sa po piatkovom koncerte neuskutoční.

Koncertný program otvorí suita Mississippi amerického skladateľa Ferdinanda Grofého, známeho aj pod džezmenským pseudonymom Ferde Grofé. Umelec dlhší čas pôsobil v džezovom orchestri Paula Whitemana a práve v tejto etape svojej kariéry skomponoval suitu Mississippi. Publikum si ďalej vypočuje dve diela Georgea Gershwina. Najprv zaznie slávny Koncert pre klavír a orchester F dur. Nasledovať bude symfonický obraz Porgy a Bess, ktorý vznikol úpravou tradičnej Gershwinovej opery. Je sledom vybraných častí Gershwinovho diela v pestrej inštrumentácii Roberta Russella Bennetta, amerického skladateľa a aranžéra. Viac informácií o programe Slovenskej filharmónie možno nájsť na jej webstránke http://www.filharmonia.sk.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk