Britský umelec Wayne Marshall sa predstaví so Slovenskou filharmóniou ako dirigent aj klavirista

Wayne marshall.jpg
Slovenská filharmónia

BRATISLAVA 12. januára 2018 (B/PR) – Tretí januárový týždeň bude po prvýkrát v sezónach SF hosťovať britský umelec  Wayne Marshall, šéf Kolínskeho rozhlasového orchestra,  ktorý sa predstaví počas dvoch večerov   nielen ako dirigent, ale súčasne aj ako sólový klavirista.  Návštevníci sa môžu tešiť na program zostavený z diel amerických skladateľov – Ferdeho Grofého, Georgea Gershwina a Roberta Russella Bennetta – klasických džezmenov a symfonikov v jednej osobe.

Koncert otvorí suita Mississippi amerického skladateľa Ferdinanda Grofého, známeho aj pod džezmenským pseudonymom Ferde Grofé. Umelec dlhší čas pôsobil v džezovom orchestri Paula Whitemana a  práve v tejto etape svojej kariéry skomponoval suitu Mississippi.  Program bude pokračovať dvoma dielami  Georgea Gershwina – najprv zaznie slávny Koncert pre klavír a orchester F dur, ktorý  mal premiéru v prestížnej newyorskej Carnegie Hall v interpretácii skladateľa a  Newyorskej filharmónie vedenej Walterom Damroschom, ktorý dielo u skladateľa objednal. Nasledovať bude  symfonický obraz Porgy a Bess , ktorý vznikol úpravou  tradičnej  Gershwinovej opery. Je sledom vybraných častí Gershwinovho diela  v pestrej inštrumentácii Roberta Russella Bennetta, amerického skladateľa a aranžéra.

Americká hudba Ferdeho Grofého, Georgea Gershwina a Roberta Russella Bennetta – to je ponuka Slovenskej filharmónie vo štvrtok a piatok 18. a 19. januára. V interpretácii Slovenskej filharmónie so sólistom a dirigentom Wayneom Marshallom, ktorý je okrem iného aj popredným organistom.
Začíname o 19-tej.

Po piatkovom koncerte sa uskutoční stretnutie s dirigentom a sólistom koncertu vo foyeri Slovenskej filharmónie.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk