BSK chce zrekonštruovať nevyužívanú halu vo Vlčom hrdle. Vyhlásil architektonickú súťaž pre študentov

Vlčie hrdlo, hala
BSK

Bratislavský kraj plánuje v nevyužívanej hale patriacej SOŠ chemickej vo Vlčom hrdle vybudovať nový polyfunkčný priestor pre spoločenské a športové využitie.

Priestor na kreativitu ponúka samotným študentom, ktorí môžu posielať architektonické návrhy na rekonštrukciu tohto priestoru. Súťaž, ktorú vyhlásil Bratislavský kraj, štartuje 16. júna a návrhy je možné posielať do 31. júla.

„Súťaž je určená pre študentov stredných a vysokých škôl s cieľom nájsť najlepší architektonický návrh. Ten musí byť originálny, nápaditý a efektívne riešiť priestory nevyužívanej haly ručných dielní. Návrhy bude hodnotiť porota zložená zo zástupcov organizátorov, partnerov súťaže a ďalších nezávislých odborníkov,“ priblížil predseda BSK Pavol Frešo.

Záujemcovia sa musia do súťaže prihlásiť prostredníctvom e-mailu architektonickasutaz@region-bsk.sk od 16. do 30. júna. Následne im bude poskytnutá dokumentácia priestoru, fotografie a priestor si budú môcť v prvej polovici júla aj prezrieť. Do konca júla môžu posielať na rovnakú mailovú adresu svoje architektonické návrhy, pričom každý autor sa môže zapojiť len jedným architektonickým návrhom.

Návrh treba priniesť aj osobne alebo zaslať poštou na adresu vyhlasovateľa súťaže: Bratislavský samosprávny kraj, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava na CD/DVD/USB nosiči v obálke s nápisom „architektonická súťaž – neotvárať“. Autor víťazného návrhu bude odmenený vecnou cenou, notebookom MacBook Pro.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk