Bude čistejšie okolo lavičiek, v parkoch a vo vnútroblokoch. Spúšťajú projekt Týždeň čistoty

upratovanie, smeti
ilustračné: SITA

Projekt sa v Petržalke začne v pondelok 5. októbra a trvať bude do nedele 11. októbra.

Mestská časť vyzýva obyvateľov k spolupráci pri odstraňovaní odpadkov v okolí panelákov, okolo lavičiek, v parkoch a vo vnútroblokoch.

Od 28. septembra do 2. októbra si obyvatelia na telefónnych číslach 02/68 288 851, 68 288 852, 68 288 796 alebo e-mailom na adresách lenka.spodova@petrzalka.sk, lubica.borsova@petrzalka.sk, tatiana.stanova@petrzalka.sk môžu dohodnúť stretnutie na oddelení životného prostredia petržalského miestneho úradu.

Od zamestnancov dostanú zadarmo rukavice a vrecia na odpad a zároveň si dohodnú, kedy sa brigáda uskutoční a kde uložia vrecia s odpadom. Mestská časť následne zabezpečí odvoz a likvidáciu vyzbieraného odpadu.

Samospráva tiež bezplatne pristaví šesťdesiat veľkokapacitných kontajnerov v rámci tradičného jesenného upratovania. Harmonogram rozmiestnenia veľkokapacitných kontajnerov na tohtoročnú jeseň nájdu obyvatelia na internetovej stránke mestskej časti Petržalka. Zároveň samospráva upozorňuje, že zber domového odpadu s obsahom škodlivých látok bude v sobotu 17. októbra na Ovsištskom námestí v Petržalke.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk