Bude mať Dúbravka ďalší výbeh pre psov? Psíčkari volajú po novom, zvažujú aj petíciu

výbeh pre psov v Dúbravke
Foto: Facebook/ Dúbravka - mestská časť Bratislavy

Niektorí dúbravskí psíčkari nemôžu svojich štvornohých miláčikov pustiť voľne na sídlisku.

Psích výbehov je v Bratislave všeobecne málo. Hoci nechýbajú v meste väčšie trávnaté plochy, lúky či lesy, nie sú oplotené a psíka je tak ťažšie ustrážiť, aby neodbehol.

Jeden psí výbeh 

V Dúbravke žije viac ako 30-tisíc obyvateľov a na mestskú časť pripadá iba jeden psí výbeh na Dražickej ulici. Na Facebooku mestskej časti psíčkari pred časom upozornili, že v areáli chýba zeleň či verejné osvetlenie.

Pani Lenka navrhla, že psí výbeh by mohol byť v okolí ulice Ľuda Zúbka. Pani Jana opísala, že keď bola so svojím psíkom vo výbehu, bolo tam v čase dažďa blato a v čase sucha kopa prachu.

Do výbehu dochádzala z konca mestskej časti a veľakrát musela čakať, pretože tam boli iní psíčkari. „Nedokážem si predstaviť, ako tam chodí celá Dúbravka. Sme veľká časť slušných psíčkarov, ktorí chcú niekde pustiť psy, za ktoré platíme dane. Je vybudovaných veľa detských ihrísk, prečo nie viac výbehov,“ pýta sa obyvateľka.

Práce na rozšírení

Zisťovali sme, či plánuje mestská časť zriadiť nový psí výbeh, pretože iba jeden nestačí. Na túto otázku neodpovedali, avšak pre psíčkarov majú aspoň jednu dobrú správu.

Koncom roka sa začali práce na rozšírenom výbehu na Dražickej ulici. „Prebehlo čistenie pozemku, oplotenie. Plánovaná je aj prípojka na vodu. Pre psičkárov by mohlo byť venčisko k dispozícii v jarných mesiacoch,“ uviedla hovorkyňa Lucia Marcinátová.

Tému otvorila na Facebooku opäť pani Lenka. Zamýšľala sa aj nad petíciou za psí výbeh. Niektorí psíčkari skonštatovali, že riešenie by mohlo byť tiež dochádzanie za výbehmi do iných mestských častí, avšak nie každý má auto a čas cestovať.

Chýba psí výbeh v blízkosti vášho domu?

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk