Bude mať Pentagon vo Vrakuni menej drog a problémov? Vallo informoval o výstavbe novej policajnej stanice

Policajná stanica vo Vrakuni
Foto: SITA, Facebook/ Polícia SR - Bratislavský kraj - koláž Bratislavadeň

Nová policajná stanica bratislavskej mestskej polície bude otvorená koncom leta.

Pentagon na Stavbárskej ulici vo Vrakuni sa „preslávil“ najmä vďaka častým zásahom polície. Dôvodom boli predaj drog, díleri či narkomani.

Ak by ste sa prešli popri budove za bieleho dňa, je možné, že priamo na ulici uvidíte osoby, ktoré si injekčnou striekačkou aplikujú rôzne látky. Pomôcť by mohla vznikajúca policajná stanica.

Centrum prvého kontaktu

Práce na hrubej stavbe stanice sú v plnom prúde. Ako informoval na sociálnej sieti primátor Matúš Vallo, cieľom výstavby je zvýšiť bezpečnosť v lokalite.

Brány novej policajnej stanice by sa mali otvoriť koncom letných mesiacov. Zároveň sa v lokalite rozšíri kamerový systém. Stanica bude centrum prvého kontatu, aby bola polícia vždy pripravená okamžite zasiahnuť v okolí Pentagonu.

Krajší Pentagon

Pentagon a jeho okolie boli roky zanedbané, no posledné roky sa obyvatelia dočkali niekoľkých zmien. Opravilo sa a zlepšilo verejné osvetlenie či upravila zeleň, aby bol priestor prehľadnejší.

Mestská polícia vykonáva viac hliadok počas dňa i noci. Bratislavský magistrát nasadil mestský terénny tím, ktorý prevádzkuje poradenskú miestnosť pre ľudí v náročných situáciách či podporuje cez špeciálnu grantovú výzvu bezpečnosť a znižovanie rizík vykonávaných mimovládnymi organizáciami.

Na jeseň 2017 sa priamo na Stavbárskej ulici otvorilo Centrum K2. Prevádzkuje ho OZ Odyseus. Pracovníci centra komunikujú s užívateľmi drog na dennej báze a snažia sa im pomôcť.

Bude podľa vás lepšia situácia v Pentagone po otvorení policajnej stanice?

Táto anketa už bola ukončená
22%
25%
47%
6%

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk