Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Pláže v Bratislave a okolí
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Facebook/ Tyršák, Gazárka. sk rekreačné stredisko, Jazero Pieskovňa SRZ Záhorie

Ostávate v lete na Slovensku, no chýba vám more? 6 pláží v Bratislave a okolí, ktoré stoja za návštevu

Za krásnymi plážami na oddych nemusíte cestovať do cudziny, nájdete ich aj na západnom Slovensku.

Radi by ste sa prešli po piesočnatej pláži a dali si studený drink? No nechcete pre aktuálnu, nie veľmi priaznivú situáciu na cestovanie, opúšťať Slovensko? Dobrá správa je, že pláže sú aj na našom území. Vybrali sme pre vás 6 tipov na návštevu pláží na západnom Slovensku.

1. Tyršák, Bratislava

Najnovšou sprístupnenou plážou v našom zozname je pláž Tyršák – svoje brány otvorila v júni tohto roka. Nahradila tak Magio pláž, ktorá stála na Tyršovom nábreží niekoľko rokov. Pláž využíva Zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov, recykluje odpad a aj ho kompostuje.

Pláže v Bratislave a okolí
Pláž na Tyršáku v Bratislave.Foto: Facebook/ Tyršák

Na pláži sa vybláznia aj tí najmenší – pohrať sa môžu vo veľkej pieskovej zóne. Pre športovcov sú pripravené 2 beach volejbalové ihriská. Zaujímavou atrakciou je veľká hojdačka s panorámou na hlavné mesto.

Pláže v Bratislave a okolí
Pláž na Tyršáku v Bratislave.Foto: Facebook/ Tyršák

2. Zlaté Piesky, Bratislava

Jazero Zlaté Piesky nájdete v Ružinove. Od 60. rokov minulého storočia teší Bratislavčanov svojimi štrkovými plážami, športovými ihriskami, lezeckou stenou, kempom či požičovňou vodných bicyklov. V strede jazera tróni lesnatý ostrov. Na druhej strane jazera sa nachádza jedna z najväčších nudistických pláží na Slovensku.

Pláže v Bratislave a okolí
Pláž na Zlatých Pieskoch v Bratislave.Foto: Facebook/ Bratislava - hlavné mesto SR
Pláže v Bratislave a okolí
Zlaté Piesky v Bratislave.Foto: Slovakia.com

3. Tiki pláž, Dunajská Lužná

Pár kilometrov od Bratislavy je ďalšia pláž. V Dunajskej Lužnej pri areáli reštaurácie Mango nájdete Tiki pláž. V reštaurácii si môžete pochutiť na stredomorských špecialitách či drinkoch a pri brehu jazera sa slniť na pieskovo-štrkovej pláži.

Pláže v Bratislave a okolí
Tiki pláž v Dunajskej Lužnej.Foto: Welcometobratislava.eu

Ak plánujete ísť iným dopravným prostriedkom ako autom, môžete využiť vlak. Potom je potrebné vystúpiť na zastávke „Dunajská Lužná, Nové Košariská“.

Pláže v Bratislave a okolí
Tiki pláž v Dunajskej Lužnej.Foto: Youtube

4. Jazero Horná Streda, Horná Streda

Zhruba 1 hodinu cesty autom z Bratislavy trvá dostať sa na jazero Horná Streda. Jazero vzniklo ťažbou štrku, u miestnych obyvateľov je obľúbené pre svoju čistú vodu.

Prejsť sa môžete po upravených plážach, ktoré sú väčšinou trávnaté a štrkové, no pri bufetoch je aj piesočnatá pláž. Počas letných mesiacov môžete v areáli stanovať či využiť športoviská. V okolí areálu sa v lete konajú festivaly.

Pláže v Bratislave a okolí
Jazero Horná Streda v Hornej Strede.Foto: Facebook/ Martin Malý

5. Jazero Pieskovňa, Plavecký Štvrtok

Uprostred borovicových lesov, len 30 minút jazdy autom z Bratislavy, sa vyníma jazero Pieskovňa. Jazero má 2 brehy – kým jeden je zarastenejší, druhý je viac piesočnatejší a ľahšie sa z neho dostanete do vody.

Pláže v Bratislave a okolí
Jazero Pieskovňa na Záhorí.Foto: Facebook/ Jazero Pieskovňa SRZ Záhorie

Ak sa vyberiete na pláž s deťmi, radšej použite na vstup do vody druhý breh jazera (ďalej od koľajníc). Nevýhodou je to, že sa na jazere nenachádza žiadny bufet a tak si musíte priniesť vlastné jedlo.

6. Gazárka, Šaštín Stráže

Na Záhorí (1 hodinu jazdy z Bratislavy) sa nachádza jazero Gazárka. Podobne ako Pieskovňa, je tiež obkolesené borovicovými lesmi.

Pláže v Bratislave a okolí
Pláž na Gazárke.Foto: Facebook/ Gazárka. sk rekreačné stredisko

Pred niekoľkými desiatkami rokov tu bolo vybudované rekreačné zariadenie, ktoré funguje podnes, stále tam stoja staršie kolotoče či bungalovy. Jazero vzniklo ťažbou piesku. Pláž je tu piesočnatá. V areáli sú reštaurácie, volejbalové ihrisko, tenisový kurt či minigolf.

Pláže v Bratislave a okolí
Volejbalové ihrisko na jazere Gazárka.Foto: Facebook/ Gazárka. sk rekreačné stredisko

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X