Budova Nivy Tower bude istú dobu najvyššou budovou v Bratislave aj na Slovensku

Mlynske nivy rekonstrukcia cesta vodici mapy.jpg
ilustračné, zdroj: www.google.com

Stanica Nivy je v rozmachu a rastie aj budova Nivy Tower, ktorá je aktuálne tesne pred dosiahnutím plnej výšky.

Výšková budova Nivy Tower, za ktorou stojí developer HB Reavis, dosiahne čoskoro svoju plnú veľkosť – 125 metrov, zaradí sa tak na istú dobu k najvyššej budove v Bratislave a takisto aj na Slovensku.

Popri výškovej budove je vo výstavbe aj nákupné centrum, kde sa aktuálne budujú vstupy do objektu.

Ako uvádza stránka yimba.sk, Nivy Tower, hoci ešte nie je dokončená, je už teraz výrazným prvkom, ktorý je zasadený v panoráme Bratislavy, nakoľko je vežu vidieť aj z väčšej diaľky. V týchto dňoch sa dokončuje 29. poschodie, pričom ide o najvyššie kancelárske podlažie, kde bude mať svoje zastúpenie okrem kancelárskych priestorov aj strešná reštaurácia s vyhliadkovou terasou. Toto podlažie nie je konečným, nakoľko sa nad ním budú nachádzať ešte dve zvyšné určené pre technologickú infraštruktúru.

Podľa stránky yimba.sk by tak stavba Nivy Tower mala na minimálne dva až tri roky získať status najvyššej budovy. Ešte vyššou budovou bude mrakodrap Eurovea Tower, ktorý má merať 160 metrov a za ním nasleduje najvyššia budova projektu Sky Park Office s necelými 120 metrami.

Ukončenie výstavby Nivy Tower je v pláne v priebehu tohto roka, pričom tento projekt ponúkne 30-tisíc metrov štvorcových určených kanceláriám. „Medzi benefitmi developer uvádza najrýchlejšie výťahy v krajine, kvalitnú cykloinfraštruktúru alebo sužby concierge. Koncepčným architektom veže je britská kancelária Benoy, domácim partnerom Siebert+Talaš,“ píše sa na webe yimba.sk.

Na vežu má nadviazať Stanica Nivy, ktorá bude predstavovať mohutný komplex zložený z podzemnej autobusovej stanice, nákupného centra, mestskej tržnice a strešnej záhrady. „Časti budúceho nákupného centra smerom od Svätoplukovej dosiahli plnú výšku a buduje sa budúci hlavný vstup, vo vysokom štádiu rozpracovanosti je aj západná strana objektu, kde rastie prístup k parkovacím kapacitám, ktoré sa budú nachádzať na streche. V princípe je však už takmer celá Stanica Nivy na úrovni terénu,“ dopĺňa web yimba.sk.

Po dokončení bude toto nákupné centrum patriť taktiež k najväčším v Bratislave. Obchody a prevádzky sa budú rozprestierať na ploche približných 70-tisíc metrov štvorcových. Plocha tržnice dosiahne 3-tisíc metrov štvorcových a zvyšok bude tvoriť už spomínaná podzemná autobusová stanica.

„Aj v tomto prípade je koncepčným architektom kancelária Benoy, ktorá sa považuje na experta v oblasti dizajnu nákupných centier. Návrh Stanice Nivy tomu zodpovedá, toky ľudí budú umiestnením eskalátorov či schodísk smerované tak, aby návštevníci prechádzali okolo čo najväčšieho počtu obchodných jednotiek, zároveň je ich umiestnenie v rámci podlaží segmentované tak, aby došlo ku koncentrovaniu určitého typu obchodov na podobných miestach,“ uvádza yimba.sk.

Atraktivitu celého projektu zvýši strešná záhrada, tu vznikne priestor na relax. Projekt prinesie zároveň parkovacie miesta, priamo v Stanici Nivy ich bude 2.150 a k možným kapacitám je potrebné prirátať aj parkovací dom, ktorý vznikne na južnej strane Mlynské nivy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk