Budova Propelleru už štvrtý raz hľadá nájomcu, takéto sú podmienky verejnej súťaže

Propeler stare mesto bratislava.jpg
Foto: archívne, staremesto.sk

Podmienky súťaže určujú výšku prenájmu na minimálne 12 eur za štvorcový meter na mesiac.

Staré Mesto bude opäť hľadať nájomcu budovy Propelleru na Rázusovom nábreží. Ide v poradí už o štvrtú verejnú súťaž – pri ostatnej, ktorá bola vyhlásená v septembri 2020, víťaz nakoniec nepodpísal zmluvu, dve predchádzajúce súťaže boli v minulosti zrušené.

O víťazovi rozhodne súťažná komisia, výsledky budú zverejnené najneskôr do 10. júna 2021. Komisia bude brať do úvahy nielen ponúknutú sumu za prenájom, ale v prvom rade predloženú koncepciu. Informoval o tom v utorok hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Nájomná zmluva

Podmienky súťaže určujú výšku prenájmu na minimálne 12 eur za štvorcový meter na mesiac. Dokopy teda ide o 840 eur mesačne. Nájomná zmluva bude uzavretá na dobu neurčitú.

Účel využitia bol špecifikovaný na „kaviareň, poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciu, nefajčiarskeho typu s otváracou dobou do 22:00, zariadenie pre kultúrne a komunitné aktivity“.

Podmienky pre nájomcu

Budúci nájomca je zároveň povinný rešpektovať funkčný štýl 30. rokov 20. storočia, keď bol Propeller postavený podľa návrhu Emila Belluša a v duchu ktorého bol v roku 2019 zrekonštruovaný jeho interiér.

Mestská časť si zároveň v podmienkach zmluvy vyhradzuje právo naďalej realizovať v Propelleri kultúrne a spoločenské aktivity.

Kultúrne podujatia má organizovať aj samotný nájomca, všetky však musí schváliť mestská časť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk