Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
BRATISLAVA: Ukončenie obnovy MŠ na Vyšehradskej
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
21. novembra 2017 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Budova škôlky na Vyšehradskej v Petržalke je hotová

Budova na Vyšehradskej ulici v Petržalke, v ktorej bude materská škôlka, je už hotová. Na utorňajšom stretnutí ju novinárom ukázalo vedenie mestskej časti s tým, že budova je pred kolaudáciou, ale rekonštrukcia ešte nie je úplná.

Zostáva zrekonštruovať okolie škôlky, chodníky, oplotenie, na rad prídu aj sadové úpravy, celkové úpravy areálu či vybudovanie detského ihriska. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried s počtom približne 150 miest a pre deti by mala začať fungovať od 1. septembra 2018. S rekonštrukciou budovy začala vo februári tohto roka spoločnosť SOAR, s. r. o., ktorá vyhrala verejnú súťaž.

Po rekonštrukcii bude mať Petržalka novú modernú materskú školu, ktorá bude spĺňať vysoký energetický štandard a bude disponovať modernými technológiami,“ povedal starosta Petržalky Vladimír Bajan.

BRATISLAVA: Ukončenie obnovy MŠ na Vyšehradskej
Pohľad do kuchyne zrekonštruovanej Materskej škôlky na Vyšehradskej ulici. Foto: SITA

Počas rekonštrukcie odstránili všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť a výplňové konštrukcie so zachovaním nosného skeletu. Vybudovali nové rozvody na vykurovanie, vodu, ďalej kanalizáciu aj elektroinštaláciu. Oproti pôvodnej budove je nová menej energeticky náročná.

Objekt bývalej Materskej školy na Vyšehradskej 17 roky chátral, kým v roku 2015 mestská časť neuspela so svojou žiadosťou o vládnu dotáciu na jeho rekonštrukciu. Od vlády tak Petržalka dostala dotáciu 400-tisíc eur, z ktorých približne 40-tisíc je určených na vybavenie interiéru škôlky. Predpokladané náklady na rekonštrukciu tejto materskej školy sú podľa projektovej dokumentácie okolo dvoch miliónov eur, na dofinancovanie rekonštrukcie si mestská časť zobrala úver. Ročná prevádzka škôlky bude podľa starostu Bajana samosprávu stáť približne 400-tisíc eur.

BRATISLAVA: Ukončenie obnovy MŠ na Vyšehradskej
Materská škôlka na Vyšehradskej ulici po rekonštrukcii. Foto: SITA

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X