Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
opustená budova škôlky, ulica kpt. Rašu, Dúbravka
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.odkazprestarostu.sk
10. januára 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2015

Budovu na kpt. Rašu sa Dúbravke zatiaľ kúpiť nepodarilo, s ministerstvom sa ešte nedohodla

Budova na Ul. kpt. Rašu v Dúbravke naďalej chátra, mestskej časti sa ju totiž stále nepodarilo získať do majetku. Budovu, v ktorej v minulosti sídlila napríklad škôlka, vlastnil sčasti Slovenský Červený kríž a zvyšok stále patrí Ministerstvu vnútra SR. Dúbravka ju chce kúpiť a zrekonštruovať.

„Od Slovenského Červeného kríža už máme ten majetok a ešte rokujeme s ministerstvom,“ priblížil súčasnú situáciu starosta Dúbravky Martin Zaťovič.

V súčasnosti chátrajúcej budove by chcelo vedenie Dúbravky dať nové sociálne využitie. Starosta Zaťovič zatiaľ nevie presne povedať, na aký účel by mohla budova po rekonštrukcii slúžiť, rozhodovať o tom budú miestni poslanci.

„Na prízemí by mohol byť nejaký stacionár, škôlka alebo denné centrum. Čo tam presne bude, zatiaľ nevieme, ale bude tam niečo sociálneho zamerania,“ hovorí dúbravský starosta. Zrejme tam pribudnú aj byty či nejaký parčík. O tom, kto bude projekt financovať, starosta zatiaľ nehovorí, no nebráni sa napríklad ani zmiešanej investícii, teda zapojeniu nejakého investora. „Záleží od toho, ako sa dohodneme s poslancami. Samozrejme, všetko bude podľa územného plánu,“ uzavrel starosta Zaťovič.

Budovu na Ul. kpt. Rašu v Dúbravke vlastnil z dvoch pätín Slovenský Červený kríž a zvyšok patrí ministerstvu vnútra. Vedenie Dúbravky sa však rozhodlo, že schátranú budovu kúpi, pred minuloročnými letnými prázdninami to schválili miestni poslanci.

Budova je opustená a zničená, často sa na schátraný priestor sťažujú obyvatelia, prespávajú tam bezdomovci a zdržiavajú sa tam aj narkomani. Vedenie Dúbravky sa preto rozhodlo, že to zmení. Podiel, ktorý vlastnil Slovenský Červený kríž, odkúpili za 12-tisíc eur. S ministerstvom vnútra chcú budovu zameniť, rezort by za ňu mohol dostať telocvičňu v škole na Bilíkovej ulici a Dúbravke rozdiel v sume budov doplatiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X