Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Krízové centrum Maják nádeje
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA
18. októbra 2016 Správy BratislavaNovinky z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2016

Budovu Majáka nádeje budú znovu dražiť 18. novembra

Na budovu neziskovej organizácie Maják nádeje na Karpatskej ulici vyhlásili nový termín dražby.

Ako uviedla hovorkyňa mestskej časti Bratislava – Staré Mesto Nora Gubková, exekútor vyhlásil nový termín dražby na 18. novembra. Pri predchádzajúcej dražbe, ktorá sa uskutočnila 9. septembra, budovu nepredali. Neprihlásil sa nikto, kto by zložil potrebnú kauciu 350-tisíc eur, aby sa o budovu mohol uchádzať.

Staré Mesto ešte v novembri 2015 ukončilo partnerský vzťah s občianskym združením Priatelia, bývalou Nadáciou Markíza a jej štatutárom, bývalým majiteľom a riaditeľom Televízie Markíza Pavlom Ruskom. Mestská časť sa tak rozhodla po tom, čo Pavol Rusko podľa starostu Radoslava Števčíka spreneveril finančné prostriedky Majáka nádeje. Týmto krokom chcela ukončiť pôsobenie a činnosť neziskovej organizácie Maják nádeje.

Následne 16. novembra 2015 zastupiteľstvo Starého Mesta schválilo uznesenie, aby doručili žalobu o likvidácii Majáka nádeje. V tejto veci však Okresný súd Bratislava I Starému Mestu nevyhovel a nerozhodol o zrušení neziskovej organizácie Maják nádeje. Ďalším konaním riaditeľa Pavla Ruska, ktorý sa zaviazal nehnuteľnosťou na Karpatskej ulici za pôžičku vo výške 600-tisíc eur, vznikol Majáku nádeje dlh a vydali na neho exekúciu.

Mestská časť Staré Mesto sa na verejnej dražbe nehnuteľnosti na Karpatskej ulici nemôže zúčastniť, aj keď má na ňu predkupné právo. Musela by zložiť finančnú zábezpeku, tieto peniaze však momentálne k dispozícii nemá. V prvom kole dražby bola zábezpeka 350-tisíc eur, v druhom kole by mala byť suma o niečo nižšia. O pozastavení alebo úplnom zrušení dražby nehnuteľnosti na Karpatskej ulici môže rozhodnúť jedine Okresný súd Bratislava I.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

Sledujte novinky z Bratislavy na:

Facebooku BratislavaDen.sk
Instagrame @bratislavaden

...alebo ich odoberajte cez e-mail:
Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
X