Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cvernovka, galéria
SITA
12. apríla 2016 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.sk© BratislavaDen.sk, iDen Media s.r.o.

Budovu Pradiarne v areáli Cvernovky vyprázdnia do konca júna

Spoločnosť YIT Slovakia, vlastník areálu Cvernovka, sa na vysťahovaní do 30. júna dohodol s nájomcami. Budova je totiž v havarijnom stave a treba v nej ešte vykonať pamiatkový výskum.

Spoločnosť YIT považuje bezpečnosť ľudí a dodržanie legislatívy za prvoradé. „Počas jednotlivých rokovaní sme komunikovali naše postupy a diskutovali o budúcnosti celého areálu Cvernovky, ako aj jej nájomcov. Na stretnutí sme zástupcov nájomníkov z historickej budovy Pradiarne informovali o vzťahoch a procesoch, ktoré budú nasledovať. Najväčšou výzvou v súčasnosti sa ukazuje bezpečnosť nájomníkov a návštevníkov areálu. V oblasti bezpečnosti nemôžeme robiť kompromisy, situáciu musíme riešiť urgentne,“ vyjadril sa pre webnoviny.sk generálny riaditeľ spoločnosti Milan Murcko.

Budova Pradiarne je v havarijnom stave a na žiadny z priestorov, ktoré tam sú, nie je vydané kolaudačné rozhodnutie v zmysle ich užívania. Chýbajú nevyhnutné povolenia napríklad na revízie výťahov či projekty požiarnej ochrany a elektroinštalácií.

Národná kultúrna pamiatka, ktorou budova Pradiarne je, sa nemôže rekonštruovať bez pamiatkového prieskumu. Ten by sa mal začať už v najbližších dňoch. Z jeho výsledkov bude spoločnosť YIT Slovakia vychádzať pri špecifikácii konkrétneho využitia budovy.

Pristupujeme k Cvernovke s veľkou pokorou, vnímame genius loci celého územia vrátane pamiatky Pradiarne. Budeme postupovať veľmi zodpovedne, v súlade s našimi hodnotami, pričom prioritou aj zákonnou povinnosťou bude záchrana pamiatky a nájdenie najlepšieho riešenia pre budúcnosť areálu Cvernovka,“ uviedol Murcko.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X