Budovu Pradiarne v areáli Cvernovky vyprázdnia do konca júna

Cvernovka, galéria
SITA

Spoločnosť YIT Slovakia, vlastník areálu Cvernovka, sa na vysťahovaní do 30. júna dohodol s nájomcami. Budova je totiž v havarijnom stave a treba v nej ešte vykonať pamiatkový výskum.

Spoločnosť YIT považuje bezpečnosť ľudí a dodržanie legislatívy za prvoradé. „Počas jednotlivých rokovaní sme komunikovali naše postupy a diskutovali o budúcnosti celého areálu Cvernovky, ako aj jej nájomcov. Na stretnutí sme zástupcov nájomníkov z historickej budovy Pradiarne informovali o vzťahoch a procesoch, ktoré budú nasledovať. Najväčšou výzvou v súčasnosti sa ukazuje bezpečnosť nájomníkov a návštevníkov areálu. V oblasti bezpečnosti nemôžeme robiť kompromisy, situáciu musíme riešiť urgentne,“ vyjadril sa pre webnoviny.sk generálny riaditeľ spoločnosti Milan Murcko.

Budova Pradiarne je v havarijnom stave a na žiadny z priestorov, ktoré tam sú, nie je vydané kolaudačné rozhodnutie v zmysle ich užívania. Chýbajú nevyhnutné povolenia napríklad na revízie výťahov či projekty požiarnej ochrany a elektroinštalácií.

Národná kultúrna pamiatka, ktorou budova Pradiarne je, sa nemôže rekonštruovať bez pamiatkového prieskumu. Ten by sa mal začať už v najbližších dňoch. Z jeho výsledkov bude spoločnosť YIT Slovakia vychádzať pri špecifikácii konkrétneho využitia budovy.

Pristupujeme k Cvernovke s veľkou pokorou, vnímame genius loci celého územia vrátane pamiatky Pradiarne. Budeme postupovať veľmi zodpovedne, v súlade s našimi hodnotami, pričom prioritou aj zákonnou povinnosťou bude záchrana pamiatky a nájdenie najlepšieho riešenia pre budúcnosť areálu Cvernovka,“ uviedol Murcko.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk