Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ukončenie obnovy MŠ na Vyšehradskej
SITA
10. mája 2018 Správy BratislavaIné správy z Bratislavy od BratislavaDen.skSITA, © SITA 2018 Diskusia()

Budovu škôlky na Vyšehradskej v Petržalke skolaudovali, v prevádzke bude v septembri

V súčasnosti budovu zariaďujú, sťahujú do nej nábytok a pripravujú ju na prevádzku. Rekonštrukciu škôlky naplánovali v rámci zvyšovania kapacít petržalských materských škôl. Samospráva touto obnovou zvýši kapacitu svojich škôlok o sedem tried a približne 150 miest od 1. septembra 2018. Stavebné práce robia už len v areáli materskej školy. Rekonštruujú v ňom chodníky a upravujú záhradu, kde v budúcnosti osadia aj hracie prvky pre deti.

Počas rekonštrukcie odstránili všetky pôvodné priečky, obvodové murivo, strešný plášť a výplňové konštrukcie so zachovaním nosného skeletu. Kým začali so stavebnými prácami, musela mestská časť priestor vyčistiť po bezdomovcoch, ktorí sa tu zdržiavali. Potom budovu vyčistili, urobili nové rozvody na vykurovanie, vodu, ďalej kanalizáciu aj elektroinštaláciu.

Tisíce na prevádzku

V rámci zvyšovania kapacít materských škôl plánovali rekonštrukciu objektu bývalej materskej školy, ktorý je vo vlastníctve hlavného mesta. Starosta mestskej časti Vladimír Bajan požiadal hlavné mesto o zverenie objektu do správy mestskej časti, aby prevádzku škôlky obnovili. Mestské zastupiteľstvo Bratislavy v roku 2015 zverilo objekt do správy mestskej časti, aby ho využila na prevádzkovanie škôlky zriadenej mestskou časťou vrátane školskej jedálne.

Samospráva na základe výzvy Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR požiadala ministerstvo o poskytnutie dotácie na rozšírenie kapacít škôlok. Petržalka dostala na túto škôlku dotáciu 400-tisíc z ministerstva školstva, z toho 40-tisíc je na vybavenie interiéru budovy. S rekonštrukciou budovy začala vlani vo februári spoločnosť SOAR, s. r. o., ktorá vyhrala verejnú súťaž. Ročná prevádzka škôlky bude samosprávu stáť približne 400-tisíc eur.

Písomné rozhodnutie do polovice júna

V petržalských materských školách deti pre školský rok 2018/2019 prijímali od 16. apríla do 27. apríla. Deti zapisovali do všetkých 24 škôlok, ktoré spravuje samospráva, vrátane materskej školy Vyšehradská. Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa do škôlky oznámia najneskôr do 15. júna.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Bratislavy raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Diskusia

Odporúčame

Copyright © BratislavaDen.sk Všetky práva vyhradené. BratislavaDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X